Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Świat Tworzyw RSS

Biodegradowalne Tworzywa Do Jednorazowych Kapsułek Kawowych

Drukuj

Biodegradowalne Tworzywa Do Jednorazowych Kapsułek Kawowych

Applicazioni Plastiche Industriali (www.apiplastic.com), producent elastomerów termoplastycznych, wprowadza na rynek nowe gatunki biodegradowalnych i kompostowalnych biotworzyw. Firma rozszerza ofertę biotworzyw "Apinat" na jednoskładnikowe kapsułki kawowe, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konsumentów na kompostowalne kapsułki kawowe. Nowe gatunki Apinat, które obejmują termoplastyczne elastomery TPE-E i TPC, mają zawartość surowców z odnawialnych źródeł od 60% do ponad 90%.

Biotworzywa są zgodne z przepisami Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz unijnymi przepisami dotyczącymi kontaktu z żywnością i nadają się zarówno do formowania wtryskowego, jak i prasowania.

Biotowrzywa Apinat oferują wyjątkowe właściwości mechaniczne i cieplne podczas procesu wrzenia i mogą z łatwością zastąpić konwencjonalne tworzywa sztuczne. Produkty z serii Apinat są zgodne ze standardami biodegradacji stowarzyszenia European Bioplastics i uznanymi naukowo normami, EU 13432 / EN 14995 i US ASTM D6400, w zakresie biodegradowalności i kompostowalności produktów z tworzyw sztucznych.

"Konsumenci coraz częściej szukają ekologicznych rozwiązań dla swoich ekspresów do kawy" - powiedział kierownik działu biznesowego Aldo Zanetti. "Ta innowacja w zakresie biotworzyw Apinat wzmacnia zaangażowanie API w zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za środowisko, oferując kawę w kompostowalnych kapsułkach do kawy".

W 2016 r. przemysł wyprodukował ponad 35 miliardów nieodtwarzalnych kapsułek z kawy z tworzyw sztucznych na całym świecie. Eksperci spodziewają się wzrostu kapsułek z tworzyw sztucznych o 17 miliardów przed końcem 2020 roku, poinformowała firma API.

Oprócz biotworzyw, API produkuje również TPE, TPU, EVA i PCW oraz masterbatche dla wielu zastosowań przemysłowych i konsumenckich. API zostało nabyte przez Trinseo (Berwyn, Pensylwania / USA, www.trinseo.com) w lipcu 2017 roku. /Źródło: PlastEurope/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline