Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Nowe Typy Materiałów Czyszczących - Ultraplast C

Drukuj

Nowe Typy Materiałów Czyszczących - Ultraplast C

Dzisiejsza produkcja jakiegokolwiek przedmiotu z tworzywa sztucznego w dobie wymogów dostarczania dokładnie na czas, konieczności produkowania różnych wysokojakościowych elementów w krótkich seriach często o dużej zawartości pigmentów powoduje powstawanie dużych strat surowców i czasu.

Każda zmiana koloru np. przy produkcji prostych zakrętek do opakowań może spowodować powstanie od 20 do 500 kg odpadów, które następnie są mielone i ewentualnie wykorzystane do produkcji mniej odpowiedzialnych elementów. Ten sam problem istnieje przy produkcji butelek, pojemników, długopisów, golarek etc. Każdy defekt, nawet najmniejszy, smuga wcześniejszego koloru albo czarne punkty prowadzą do strat.

Szalone przyśpieszenie konieczności zmian kolorów, wysoki koszt robocizny  spowodowały potrzebę użycia w produkcji elektronicznych systemów kontrolnych ale tym samym ograniczenie zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowany nadzór.

Co robić gdy seria produkcyjna kończy się w nocy a zmiany kolorów należy dokonać natychmiast? Zazwyczaj na nocnych zmianach nie pracują wysokokwalifikowani operatorzy, umiejący zastosować materiały czyszczące albo nawet nie mający zezwolenia na zmianę parametrów takich jak ciśnienie, temperaturę czy prędkość obrotową ślimaka.

Efektywność głównych typów czyściw wymaga regulacji tych parametrów. Dodatkowo jeśli forma jest wyposażona w system gorących kanałów problem staje się bardziej skomplikowany: Jedno czyściwo jest właściwe do czyszczenia ślimaka i cylindra a inne do czyszczenia form. Większość firm w obawie przed ryzykiem popełnienia błędu a w konsekwencji stratami produkcyjnymi czy też uszkodzeń nie stosuje w ogóle materiałów czyszczących. W ten sposób kontynuowana jest produkcja odpadów tak długo jak może być jeszcze akceptowana przez kontrolę jakości.

Aby ten problem rozwiązać potrzebujemy “uniwersalnych” środków takich, którymi można czyścić ślimak i formę a poprzez to ułatwić również problemy logistyczne. Po wprowadzeniu na rynek najpierw typu HIGH-C, specjalnego czyściwa do poliwęglanów i innych tworzyw przeźroczystych a później PET-C do usuwania pozostałości PET które mogą być stosowane zarówno do czyszczenia ślimaka jak i formy z bardzo dobrym efektem teraz chcielibyśmy z satysfakcją zaproponować podobne rozwiązanie dla poliolefin, PO-C, które to może zastąpić PO i dobrze znany PO-HS stosowany do gorących kanałów.

Zgodnie z naszymi obserwacjami statystycznymi zastosowanie tych 3 nowych typów materiałów czyszczących powoduje, że  zmiana kolorów nawet przy stosowaniu wysoko skoncentrowanych pigmentów może zajmować połowę czasu a oszczędności mogą wzrosnąć do 90%. Dodatkowo – materiał może być w całości ponownie przetwarzany.

We have kept unchanged all safety features which have made our range of products one of the most appreciated by technicians and operators in the plastic sector. Wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa uznane przez operatorów za bardzo skuteczne zostały zachowane. Nowa linia produktów „C” pozwala na lepsze czyszczenie, jest łatwiejsza w stosowaniu nawet przez niżej kwalifikowanych operatorów.

Przedstawicielem Firmy ULTRA SYSTEM w Polsce jest:

NORTRADE

05-410 Józefów

ul. Złotej Jesieni 32

e-mail:

www.nortrade.com.pl

T. +48 22 7892046

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Ankieta

Plastline

Plastinvent