Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Lanxess - Trwałe Kolory w Przestrzeni Miejskiej

Drukuj

Lanxess - Trwałe Kolory w Przestrzeni Miejskiej

Na targach Bauma 2016 koncern LANXESS dobitnie pokazuje, że konwencjonalne materiały budowlane takie jak barwione dachówki, ekrany akustyczne, wylewki betonowe na miejscu, płyty włóknisto-cementowe, cegły wapienno-piaskowe czy asfalt mogą ożywić przestrzeń miejską pod względem kolorystycznym. Wraz z dystrybutorem, spółką Harold Scholtz & Co. GmbH, producent specjalistycznych środków chemicznych wystawia swoje cieszące się uznaniem na całym świecie pigmenty nieorganiczne klasy premium na jednych z najważniejszych międzynarodowych targów branży budowlanej, które odbywają się w Monachium w dniach od 11 do 17 kwietnia.

– Nasze pigmenty, charakteryzujące się stabilnym zabarwieniem i wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, nadają trwały kolor elementom architektonicznym i infrastrukturze. Materiały budowlane zabarwione tymi produktami zachowują wygląd i walory estetyczne nawet przy długotrwałym narażeniu na działanie czynników pogodowych. Nie wymagają też praktycznie żadnej konserwacji – mówi Thomas Pfeiffer, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w regionie EMEA z jednostki biznesowej Inorganic Pigments. – Zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju stanowi jeden z priorytetów w odniesieniu do wszystkich naszych produktów i procesów. Jest też nieodzownym elementem naszej filozofii biznesowej. Procesy produkcyjne we wszystkich naszych zakładach są zaprojektowane w taki sposób, aby były bezpieczne, oszczędne pod względem zasobów i przyjazne dla środowiska.

Szeroka gama pigmentów Bayferrox z tlenków żelaza, obejmująca ponad 40 odcieni, oraz pigmenty z tlenku chromu marki Colortherm pomagają uczynić przestrzenie miejskie bardziej kolorowymi i atrakcyjnymi. Oferta koncernu LANXESS obejmuje kolory od żółci i czerwieni przez zieleń i brąz aż po czerń. Dostępnych jest ponad 100 różnych odcieni poszczególnych kolorów. Dzięki tym produktom można zrealizować estetyczne, bezpieczne i trwałe projekty budowlane, wykorzystujące szeroki wachlarz materiałów budowlanych takich jak wylewki betonowe na miejscu, prefabrykowane elementy betonowe, betonowe dachówki i płyty chodnikowe, a nawet kolorowy asfalt.

Nowe pomysły na wykorzystanie kolorów w budownictwie

Ludzie coraz częściej przenoszą się do miast. Zrównoważony proces urbanizacji stawia wiele wyzwań przed urbanistami, architektami i deweloperami. Jednym z nich jest atrakcyjność przestrzeni miejskich. Barwione materiały budowlane takie jak beton, kostka brukowa czy asfalt cieszą się coraz większą popularnością. Mogą stanowić część estetycznych rozwiązań architektonicznych, które umożliwiają harmonijną integrację budynków i struktur z otoczeniem lub tworzenie projektów infrastrukturalnych, które charakteryzują się zarówno walorami funkcjonalnymi, jak i artystycznymi.

Zielone pigmenty Bayferrox i Colortherm są często wykorzystywane przy budowie stadionów, placów zabaw, stref dla pieszych i innych budynków. Ciekawy przykład ich użycia możemy zobaczyć w mieście Spijkenisse koło Rotterdamu. Znajdują się tam zaprojektowane przez grafika Robina Stama kopie fikcyjnych mostów, które pojawiają się na odwrocie banknotów euro. Projektant, aby nadać swoim mostom bardziej charakterystyczny wygląd, zdecydował się zastosować beton barwiony w masie pigmentami Bayferrox, który realistycznie oddaje kolory obecne na dobrze wszystkim znanych banknotach euro. Kolorowe pigmenty wykorzystano również w projekcie rewitalizacji obszarów miejskich obejmującym Rosenplatz w niemieckim mieście Osnabrück: cztery różne odcienie różu stanowiły główny sposób na odnowienie szarej i nieatrakcyjnej arterii, dzięki czemu mogła odzyskać swoją dawną funkcję popularnego miejsca spotkań. Jednocześnie zwiększono bezpieczeństwo ruchu pieszego i rowerowego.

Intensywniejsza promocja barwionego betonu

Inicjatywa „Colored Concrete Works” koncernu LANXESS od lat inspiruje architektów i firmy budowlane i zachęca ich do tworzenia nowoczesnej architektury z elementami barwionego betonu. Projekty pokazują wykorzystanie tego materiału w konstrukcjach budowanych na całym świecie. Naszą inicjatywę wspierają również fora i sympozja, które promują wymianę doświadczeń między specjalistami branżowymi. – Naszym celem jest zwrócenie uwagi na piękno i walory estetyczne barwionego betonu. W związku z tym koncern LANXESS regularnie przyznaje nagrody „Colored Concrete Works” architektom, którzy wyróżnili się innowacyjnym użyciem barwionego betonu w projektach międzynarodowych – wyjaśnia Thomas Pfeiffer.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć w studium przypadku pt. „Rosenplatz, Osnabrück”. Najnowsze wydanie publikacji „Colored Concrete Works” koncernu LANXESS jest dostępne w dziewięciu językach. Można je pobrać z Internetu. Pod adresem można ponadto zamówić egzemplarze drukowane. To i inne studia przypadków dotyczące wyjątkowych budowli wykorzystujących barwiony beton dostępne są na stronie internetowej www.colored-concrete-works.com. Strona ta zawiera również informacje na temat produktów, zastosowań, usług technicznych i innych zagadnień.

Jednostka biznesowa Inorganic Pigments koncernu LANXESS jest największym na świecie producentem tlenków żelaza i jednym z najważniejszych wytwórców pigmentów nieorganicznych na bazie tlenku chromu. Jednostka biznesowa IPG jest częścią pionu Performance Chemicals koncernu LANXESS, który w 2015 roku osiągnął sprzedaż rzędu 2,1 miliarda euro.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2015 roku osiągnął sprzedaż o wartości 7,9 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 16 200 pracowników w 29 różnych krajach i jest reprezentowany przez 52 zakłady produkcyjne na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest rozwój, produkcja i dystrybucja tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych, półproduktów oraz specjalistycznych substancji chemicznych. LANXESS należy do głównych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI World i DJSI Europe) oraz FTSE4Good.

Stwierdzenia dotyczące przyszłości

Niniejsza informacja prasowa zawiera pewne wypowiedzi dotyczące przyszłości oparte na aktualnych założeniach i prognozach koncernu LANXESS AG. Różne znane i nieznane zagrożenia, niewiadome i inne czynniki mogą przyczynić się do powstania znacznych rozbieżności pomiędzy rzeczywistymi przyszłymi wynikami, sytuacją finansową, rozwojem i osiągnięciami firmy a podanymi tutaj przewidywaniami. Koncern nie bierze odpowiedzialności za uaktualnianie stwierdzeń dotyczących przyszłości ani za dostosowanie ich do przyszłych zdarzeń lub rozwoju sytuacji.

Informacje dla redaktorów:

Wszystkie informacje prasowe publikowane przez koncern LANXESS wraz z towarzyszącymi im zdjęciami można znaleźć na stronie internetowej http://press.lanxess.com. Aktualne zdjęcia członków zarządu oraz inne materiały graficzne dotyczące koncernu LANXESS dostępne są na stronie internetowej http://photos.lanxess.com. Najnowsze materiały filmowe, pliki audio i podcasty można znaleźć na stronie internetowej http://multimedia.lanxess.com.

Dodatkowe informacje dotyczące produktów chemicznych oferowanych przez koncern LANXESS można znaleźć w naszym WebMagazine pod adresem http://webmagazine.lanxess.com.

Szukaj nas na portalach Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn i YouTube:

http://www.twitter.com/LANXESS

http://www.facebook.com/LANXESS

http://www.instagram.com/lanxess

http://www.linkedin.com/company/lanxess

http://www.youtube.com/lanxess

 

Tagi: bauma lanxess
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline