Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

LANXESS Rozszerzy Badania Nad Materiałami Nowej Generacji

Drukuj

LANXESS Rozszerzy Badania Nad Materiałami Nowej Generacji

Jednostka biznesowa Urethane Systems koncernu LANXESS, producenta specjalistycznych środków chemicznych, zdecydowała się nawiązać współpracę z Centrum Wspólnych Badań nad Polimerami Uniwersytetu Massachusetts w Amherst i Podmiotów Branżowych (CUMIRP). Celem współpracy jest poszerzenie badań naukowych nad materiałami nowej generacji. CUMIRP pełni funkcję platformy łączącej naukowców, środowiska akademickie i studentów z podmiotami działającymi w branży inżynierii i produkcji materiałów polimerowych. Umożliwia lepsze wykorzystywanie zasobów i ułatwia nawiązywanie współpracy. Koncern LANXESS dołączy do grupy zajmującej się właściwościami pożarowymi (Klaster F) oraz do grupy do spraw produkcji dodatków (Klaster M). Współpraca ma na celu opracowywanie innowacyjnych materiałów uretanowych oraz uzyskanie dogłębnego zrozumienia relacji między strukturą a własnościami, co pozwoli na rozwój nowatorskich metod produkcji oraz opracowywanie nowych właściwości. Projekt wejdzie w życie w październiku 2017 roku.

W dłuższej perspektywie koncern LANXESS spodziewa się znacznych oszczędności w wyniku wypracowania zaawansowanych technologicznie i wysokowydajnych rozwiązań oraz uzyskania przewagi biznesowej nad konkurencją dzięki innowacyjnym technologiom i możliwości współpracy z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami. Firma będzie mogła ponadto nawiązać kontakt z innymi firmami będącymi potencjalnymi partnerami lub klientami.

– Grupy badawcze zajmują się konkretnymi obszarami badawczymi i umożliwiają intensywną współpracę w ramach zespołu, a także między partnerami branżowymi, kadrą akademicką i studentami. Podejście nastawione na współdziałanie wspiera międzybranżową współpracę i zapewnia nam możliwość konsultacji z najlepszymi ekspertami w dziedzinie polimerów. Jako członkowie Klastrów M i F mamy nadzieję osiągnąć znaczne oszczędności i rozwinąć naszą działalność dzięki innowacjom w dziedzinie produktów – powiedziała dr Polina Ware, Menadżer ds. Globalnej Działalności Badawczo-Rozwojowej w jednostce Urethane Systems koncernu LANXESS.

Badania nad polimerami na najwyższym poziomie

Wydział Nauki o Polimerach i Inżynierii Materiałów Polimerowych Uniwersytetu Massachusetts w Amherst to czołowy zakład naukowy zajmujący się polimerami w Stanach Zjednoczonych i jeden z największych ośrodków akademickich zaangażowanych w badania nad polimerami na świecie. Obecnie zatrudnia ponad dwustu naukowców, dysponuje oprzyrządowaniem wartym 24 mln USD i może się pochwalić nadaniem ponad sześciuset stopni doktorskich.

Jednym z najważniejszych naukowców biorących udział we współpracy akademickiej z jednostką Urethane Systems jest Alan Lesser z Uniwersytetu Massachusetts w Amherst, który jest światowej sławy ekspertem w dziedzinie deformacji i pękania polimerów oraz materiałów kompozytowych. Jego badania skupiają się na wytrzymałości, trwałości i mikromechanice mieszanek polimerowych i polimerowych materiałów kompozytowych, nanokompozytach, molekularnych materiałach kompozytowych, modelowaniu struktury polimerów w przypadku złożonych naprężeń, a także unikalnych metodach produkcji i dodatkach wielofunkcyjnych. Od 2016 roku grupa zajmuje się też produkcją dodatków nowej generacji. Alan Lesser jest także redaktorem naczelnym czasopism Polymer Engineering and Science Journal, Polymer Composites oraz Journal of Vinyl & Additives Technology.

Wcześniej partnerem ośrodka była spółka Chemtura, która została przejęta przez koncern LANXESS w kwietniu 2017 roku; współpraca skupiała się na badaniach poświęconych środkom opóźniającym palenie oraz ustrukturyzowanym piankom uretanowym.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 19 200 pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 75 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych. Dzięki ARLANXEO, spółce typu joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, koncern LANXESS jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych. Koncern LANXESS należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI) World i FTSE4Good.

Stwierdzenia dotyczące przyszłości

Niniejsza informacja prasowa zawiera pewne wypowiedzi dotyczące przyszłości oparte na aktualnych założeniach i prognozach koncernu LANXESS AG. Różne znane i nieznane zagrożenia, niewiadome i inne czynniki mogą przyczynić się do powstania znacznych różnic pomiędzy rzeczywistymi przyszłymi wynikami, sytuacją finansową, rozwojem i osiągnięciami firmy a podanymi tutaj przewidywaniami. Koncern nie bierze odpowiedzialności za uaktualnianie stwierdzeń dotyczących przyszłości ani za dostosowanie ich do przyszłych zdarzeń lub rozwoju sytuacji.

Informacje dla redaktorów

Wszystkie informacje prasowe publikowane przez koncern LANXESS wraz z towarzyszącymi im zdjęciami można znaleźć na stronie internetowej: http://press.lanxess.com. Aktualne zdjęcia członków Zarządu oraz inne materiały graficzne dotyczące koncernu LANXESS są dostępne na stronie internetowej: http://photos.lanxess.com. Materiały filmowe można znaleźć na stronie internetowej: http://globe360.net/broadcast.lanxess/.

Dodatkowe informacje dotyczące produktów chemicznych oferowanych przez koncern LANXESS można znaleźć w naszym WebMagazine pod adresem: http://webmagazine.lanxess.com.

Znajdź nas na portalach Twitter, Facebook, LinkedIn i YouTube:

http://www.twitter.com/LANXESS

http://www.facebook.com/LANXESS

http://www.youtube.com/lanxess

Tagi: lanxess
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Ankieta

Plastline

Plastinvent