Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Nowy Klej Barierowy Do Opakowań Poliolefinowych

Drukuj

Nowy Klej Barierowy Do Opakowań Poliolefinowych

Firma Dow Chemical (Midland, Michigan/USA, www.dow.com) wprowadziła nowy typ kleju barierowego do opakowań z poliolefin, który pozwala na zastąpienie wielowarstwowych „konstrukcji opakowaniowych” łączcych metalizowany PET i folie aluminiowe z warstwami poliolefinowymi. Nowy klej Adcote L86-500 przeznaczony jest do średnich zastosowań barierowych i ma na celu zapewnienie dodatkowej ochrony przed tlenem i wilgocią.

"Klej może pomóc w produkcji opakowań nadających się do recyklingu w standardowych systemach recyklingowych, wydajnych zasobach i ma tę samą trwałość jak opakowania na bazie PET", poinformowała firma Dow.

Klej może również pomóc w uzyskaniu możliwości obniżenia poziomu i upraszczania warstw, przy jednoczesnej poprawie odporności na pęknięcia na zimno struktur metalowych lub aluminiowych, powiedziała firma Dow.

Jest szczególnie przydatny w zastosowaniach wrażliwych na zapachy i barierowość, takich jak kawa oraz na worki zbożowe, opakowania na przekąski i suchą karmę dla zwierząt domowych, jak również do opakowań na  mokre chusteczki. /Źródło:PlastEurope/

Tagi: dow adcote
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline