Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

DSM w Partnerstwie Technologicznym z Toyotą

Drukuj

DSM w Partnerstwie Technologicznym z Toyotą

Holenderska firma chemiczna Royal DSM podpisała umowę o współpracy technologicznej z Toyota Motorsport GmbH (TMG) w zakresie dostaw materiałów, w tym tworzyw konstrukcyjnych i druku 3D. Zgodnie z umową niewyłączną, DSM będzie miał możliwość działania jako preferowany dostawca materiałów i produktów dla TMG.

TMG, 7 października oświadczyła że będzie opracowywać i pilotować nowe rozwiązania inżynieryjne, wykorzystując wysokowydajne materiały i produkty DSM do potencjalnego zastosowania w przemyśle motoryzacyjnym. Firma będzie również testować i oceniać produkty DSM oraz działać jako użytkownik testowy dla określonych projektów.

W zakres partnerstwa zaangażowane będą wszystkie firmy DSM zajmujące się dostarczaniem materiałów i technologii dla sektora motoryzacyjnego, w tym inżynieryjne tworzywa sztuczne, Dyneema (włókno polietylenowe o ultrawysokiej masie cząsteczkowej), drukowanie 3D, w tym Somos dla stereolitografii (SLA) i inne technologie, takie jak Fused Filament Fabrication (FFF).

TMG, spółka zależna w 100% od Toyota Motor Corp., to firma zajmująca się rozwojem, testowaniem i produkcją tworzyw wysokozaawansowanych, oferująca szeroki zakres usług technicznych i biorąca udział w wielu dyscyplinach sportów motorowych.

Jednym z jej obszarów specjalizacji jest wytwarzanie produktów poprzez przyrostowy druk 3D - zarówno dla użytku sportów motorowych, jak i dla klientów zewnętrznych. /Źródło: EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline