Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Celanese Potwierdziła Komercyjne Testy Poliacetalu

Drukuj

Celanese Potwierdziła Komercyjne Testy Poliacetalu

Firma Celanese Corporation ogłosiła niedawno aktualizację dotyczącą wspólnego przedsięwzięcia Ibn Sina i budowy instalacji produkującej poliacetal o mocach 50 000 ton w Jubail Industrial City w Arabii Saudyjskiej. Firma Celanese potwierdziła, że obiekt znajduje się w fazie testowania w przygotowaniu do produkcji komercyjnej spodziewanej w trzecim kwartale 2017 roku. Po pomyślnym uruchomieniu tego obiektu firmy Celanese w Ibn Sina oczekuje się wzrostu ekonomicznego z 25 procent do 32,5 procent, dając dalsze korzyści finansowe firmie.

Ibn Sina Joint Venture

  • Ibn Sina to wspólne przedsięwzięcie pomiędzy SABIC i CTE, spółką współzależną od spółek zależnych Celanese i Duke Energy.
  • Celanese, SABIC i Duke Energy w 1981 roku zawarły wspólne przedsięwzięcie Ibn Sina.
  • Budowa obiektu poliacetalowego stanowi część przedłużenia przedsięwzięcia joint venture Ibn Sina, który będzie trwał do roku 2032.
  • Jednostki zależne od Celanese i Duke Energy posiadają obecnie 25 procent udziałów w tym przedsięwzięciu, a pozostałe 50 procent jest w posiadaniu SABIC.

Zakład poliacetalu będzie wykorzystywał metanol jako surowiec, który produkowany jest wewnętrznie w Ibn Sina. Poliacetal to polimer termoplastyczny, o wysokiej wytrzymałości mechanicznej i sztywności oraz doskonałej stabilności wymiarowej, stosowany głównie w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, mechanicznym, budowlanym oraz w innych zastosowaniach przemysłowych. /Źródło:Omnexus/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline