Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Plastpol'2017 News RSS

Smart Produkcja - WITTMANN BATTENFELD Na Targach Plastpol

Drukuj

Smart Produkcja - WITTMANN BATTENFELD Na Targach Plastpol

Na tegorocznych targach Plastpol 2017 (23-26. Maj) Grupa WITTMANN wraz ze swym polskim przedstawicielem WITTMANN BATTENFELD Polska zaprezentują na stoisku F14 w hali F nowoczesne technologie wtrysku, automatyzacji i wyposażenia peryferyjnego .

Dla Grupy WITTMANN Polska jest jednym z najważniejszych europejskich rynków. Od początku 2016 r Grupa reprezentowana jest w Polsce przez jedno przedstawicielstwo. Zmiana struktury firmy, która  umożliwiła realizację naszej dewizy „wszystko z jednej ręki” i oferowanie kompletnych rozwiązań dla przetwórstwa tworzyw metodą wtrysku, została bardzo dobrze przyjęta przez polskich klientów. Na targach Plastpol firma zaprezentuje najnowsze rozwiązania i technologie.

Smart Produkcja Na Targach Plastpol 2017

Na tegorocznych targach PLASTPOL WITTMANN BATTENFELD obok szerokiej gamy robotów i urządzeń peryferyjnych będą prezentowane dwie energooszczędne wtryskarki hydrauliczne serii SmartPower.

WITTMANN BATTENFELD na bazie  wtryskarki SmartPower 350/3400 zaprezentuje w pełni automatyczną produkcję o wysokim stopniu integracji maszyny z urządzeniami peryferyjnymi i możliwością indywidualizacji wykonywanego zamówienia, zgodnie z ideą Industrie 4.0.  Wtryskarka będzie połączona z urządzeniami peryferyjnymi za pomocą platformy WITTMANN 4.0 tworząc zintegrowaną komórkę produkcyjną. Wykorzystując formę dostarczoną przez austriacką firmę Haidlmaier produkowana będzie torba wykonana z TPE.  Ciekawostką będzie możliwość personalizacji i indywidualizacji prowadzonej produkcji.

Odwiedzający stoisko będzie mógł z pomocą specjalnego terminalu podać swe dane personalne oraz podać indywidualny napis, jaki ma być wykonany na torbie. Odwiedzający otrzyma wydruk z kodem QR. Po zeskanowaniu tego kodu przez skaner umieszczony przy maszynie, kolejna torba zostanie wykonana z napisem podanym przez zlecającego. Dane produkcyjne każdej „indywidualnej torby” będą zapisywane i można je będzie odtworzyć podając kod QR.

Odbiór toreb z maszyny realizowany będzie robotem Wittmann W843pro. 

Na drugiej wtryskarce SmartPower 120/525 z użyciem 8-mio krotnej formy austriackiej firmy Demel Bioblo produkowane będą klocki. Detale wykonywane będą z 100% biologicznego tworzywa FASAL. Odbiór detali z maszyny wykonywany będzie robotem Wittmann W818.

Obie wtryskarki wyposażone będą w najnowszy układ sterowania UNILOG B8 pracujący w oparciu o system Windows® 10 IoT. Nowy układ sterowania bazując na UNILOG B6 oferuje nowe, dodatkowe funkcje ułatwiające obsługę maszyny.  Kombinacje klawiszy i obsługa gestem, możliwość podziału ekranu i równoczesnego wyświetlenia różnych stron układu sterowania oraz rozbudowane narzędzia prostego ustawiania parametrów procesu Easy-Start poprzez QuickSetup to tylko kilka z nowości w tym układzie.

Dodatkowym elementem prezentacji uzupełniającym wtryskarki SmartPower będzie symulator  WITTMANN BATTENFELD WITTMANN 4.0. Na targach Plastpol zaprezentujemy integrację robota i urządzeń peryferyjnych ze sterowaniem UNILOG B8. Odwiedzający stoisko będą mieli możliwość zapoznania się zaletami rozwiązań WITTMANN z zakresu Industrie 4.0.

WITTMANN - Automatyzacja i Peryferia

Oprócz robotów i urządzeń peryferyjnych zintegrowanych z wtryskarkami WITTMANN BATTENFELD zaprezentuje szeroką gamę innych robotów i peryferi.

W zakresie systemów automatyzacji zaprezentujemy na targach PLASTPOL robota W833 z nowym rozwiązaniem konstrukcyjnym napędów serwo osi B-C. Kolejnym prezentowanym robotem będzie robot szybkobieżny W821UHS oraz pokazywany premierowo w Polsce robot PRIMUS 16. W przypadku robota W833 chodzi o urządzenie z opatentowanym przez Wittmann teleskopowym skokiem w osi Y. Rozwiązanie to wykorzystywane jest w robotach serii PRO i zapewnia kompaktową budowę, łatwość obsługi, dużą sztywność połączoną z niską emisją hałasu i ograniczonym zużyciem energii. Drugi z prezentowanych robotów W821 UHS (Ultra High Speed) został skonstruowany specjalnie dla jak najszybszego odebrania detali z obszaru formy. Robot ten umożliwia pracę z czasem odbioru wyprasek poniżej 1 s. Robot PRIMUS 16 Pick & Place o nośności 5 kg, przeznaczony jest dla wtryskarek o siłach zamykania 200-2000kN, i jest pierwszym przedstawicielem nowo wprowadzanej do oferty klasy robotów PRIMUS.  

W dalszej kolejności  WITTMANN BATTENFELD zaprezentuje całe spektrum urządzeń peryferyjnych. Począwszy od dozownika grawimetrycznego  GRAVIMAX primus G14M, następnie układu sterowania M7.3 przeznaczonego dla systemów centralnego podawania i suszenia  surowców. Podajnika FEEDMAX S3net wyposażonego w lampę LED sygnalizującą stan pracy urządzenia. Podajnik FEEDMAX S 3-net przeznaczony jest do podawania różnego rodzaju tworzyw i przemiałów do suszarek, urządzeń dozujących lub wtryskarek. Pierwszy raz pokażemy model posidający dwa filtry powietrza. Dodatkowy filtr zapobiega przedostawaniu się pyłu do silnika podajnika w wypadku, gdy filtr główny nie został właściwie oczyszczony. Prezentacja podajników zostanie uzupełniona o urządzenia dedykowane do systemów centralnego podawania FEEDMAX B i FEEDMAX basic G a także dmuchawy dla tych podajników.

W zakresie urządzeń suszących WITTMANN BATTENFELD pokaże dwa modele DRYMAX primus E.  Są to suszarki suchego powietrza z dwoma sitami molekularnymi dla prowadzenia suszenia w sposób ciągły i z tymi samymi, stałymi parametrami. Zaprezentujemy także suszarkę serii ATON primus G. Suszarki z rotacyjnym kołem suszącym ATON wyposażone są w specjalne komory z sitami molekularnymi, które w połączeniu z nowoczesnym układem sterowania zapewniają stałe warunki procesu suszenia z znacząco niższym zużyciem energii i utrzymaniem stałego punktu rosy.

Prezentację uzupełnią termostaty TEMPRO basic C90 i C120. Zaprezentujemy  termostat Tempro basic C120M, który wyróżnia się bardzo dużą mocą chłodzenia. Przyjazne dla obsługi termostaty serii  TEMPRO Plus D z układem sterowania opartym o ekran Touchscreen, reprezentowane będą przez modele TEMPRO plus D90/1 i TEMPRO plus D180.

Program ekspozycji obejmie także młyny, w tym urządzenia MINOR 2 przeznaczone do rozdrabniania twardych, wzmocnionych włóknem materiałów. MAS 3 i nowe w ofercie G-Max 33 to konstrukcje odznaczające się kompaktową budową i bardzo długą żywotnością. Młyny serii G-Max zostały stworzone specjalnie z myślą o prowadzeniu recyklingu układów wlewowych bezpośrednio przy wtryskarkach o siłach zamykania do ca 400t. W młynach tych zminimalizowano wymaganą dla ich posadowienia powierzchnię a także ograniczono poziom hałasu. Zaprezentowany zostanie największy z młynów tej serii G-Max 33.

Zdjęcie. 1: W pełni zautomatyzowana i zintegrowana z peryferiami  SmartPower 350 z formą firmy Haidlmair

Zdjęcie. 2: Nowy układ sterowania wtryskarek UNILOG B8

Zdjęcie. 3: Symulator WITTMANN 4.0

Zdjęcie. 4: WITTMANN Robot W833 pro

Zdjęcie. 5: Podajnik granulatu FEEDMAX S 3-net

Zdjęcie. 6: Nowy młyn przy stanowiskowy G-Max 33

Zdjęcie. 7: Suszarka DRYMAX primus E60

 

Grupa WITTMANN

Grupa WITTMANN jest światowym liderem w dziedzinie produkcji wtryskarek, robotów  i urządzeń peryferyjnych przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw. Siedzibą Grupy jest Wiedeń w Austrii. Grupa zbudowana jest z dwóch głównych podmiotów WITTMANN BATTENFELD i WITTMANN. Dzięki ośmiu  zakładom produkcyjnym ulokowanym w pięciu krajach i ponad 33 agencjom przedstawicielskim Grupa prowadzi swą działalność na całym świecie.

WITTMANN BATTENFELD, z siedzibą w Kottingbrunn Austria, w sposób konsekwentny buduje swą pozycję na runku producentów wtryskarek i dostawców nowoczesnych technologii do przetwórstwa tworzyw . Jako dostawca kompleksowych technologii i maszyn o nowoczesnej modułowej budowie, firma spełnia obecne i przyszłe wymagania  rynku maszyn do przetwórstwa tworzyw.

Asortyment produktów oferowanych przez WITTMANN obejmuje roboty i systemy automatyzacji produkcji, systemy podawania surowców, suszarki, młynki, dozowniki objętościowe i grawimetryczne. WITTMANN oferuje kompleksowe rozwiązania począwszy od pojedynczych komórek produkcyjnych aż po pełne złożone instalacje produkcyjne.  

Połączenie pod patronatem grupy Wittmann obszarów związanych z konstrukcją wtryskarek, budową urządzeń peryferyjnych i technologiami przetwórstwa doprowadziło do stworzenia oferty optymalnie dostosowanej do potrzeb współczesnego rynku. 

W Polsce Grupa WITTMANN reprezentowana jest przez Wittmann Battenfeld Polska.

Nasi doświadczeni pracownicy działów sprzedaży i serwisu i logistyki pozostają Państwa dyspozycji

KONTAKT

WITTMANN BATTENFELD Polska Sp. z o.o.
Adamowizna, ul. Radziejowicka 108
05-825 Grodzisk Mazowiecki
POLAND
T. +48 (0) 22 7243-807
F. +48 (0) 22 7243-799

www.wittmann-group.pl

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline