Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Plastpol'2017 News RSS

21. PLASTPOL - Targi Na Światowym Poziomie

Drukuj

21. PLASTPOL - Targi Na Światowym Poziomie

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, od przeszło 20 lat kojarzą się na świecie z Targami Kielce. W ostatniej edycji wydarzenia udział wzięli wystawcy z 32 państw. Prestiż w branży oraz tytuł największej wystawy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej sprawiają, że targi odwiedziło ponad 18.500 specjalistów. Warto wpisać  PLASTPOL 2017 w kalendarz, jako punkt obowiązkowy dla firm z sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. 21. edycja wystawy odbędzie się 23-26 maja.

Najlepszą rekomendacją dla każdej edycji PLASTPOL-u są komentarze branży, z których jasno wynika, że wystawa od lat jest wizytówką polskiego przemysłu tworzyw sztucznych. „W Kielcachpodpisaliśmy naprawdę ważne kontrakty.” – mówiła po zakończeniu ubiegłorocznej, 20. jubileuszowej wystawy Urszula Steiner, prezes firmy Dopak. „Nie ma równie ważnej imprezy dla branży w Polsce.” – komentował Zenon Narojek, właściciel Wadim Plast. ”Zaskoczyła nas świetna frekwencja zwiedzających”- oceniał PLASTPOL Jan Muehsam, właściciel firmy Muehsam-Elektromech.

Oprócz wielu najważniejszych polskich firm, swój udział w wydarzeniu edycji 2017 zadeklarowało już dużo firm z Niemiec i Włoch, które co roku stanowią najliczniejsze grupy wystawców zagranicznych. Nie zabraknie między innymi przedsiębiorców z Austrii, Francji, Belgii, Portugalii, Turcji, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Holandii, USA, Litwy, Czech, Japonii, Chin, Tajwanu. Dzięki tak dużemu przekrojowi narodowościowemu wystawców, PLASTPOL stał się najbardziej międzynarodowymi targami w Polsce. Ponad połowa wystawców, biorących udział w kieleckich targach to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem – tak wynika z ubiegłorocznego bilansu wystawy.

Kielecki PLASTPOL to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie, które na 32.000 metrów kwadratowych zgromadziło ponad 500 maszyn o wadze blisko 1000 ton. W roku 2017 wydarzenie zapowiada się równie ciekawie. Każdy, kto chce „trzymać rękę na pulsie” branży i wiedzieć co dzieje się zarówno w polskim jak i światowym sektorze przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, już powinien rezerwować termin 23-26 maja na wizytę w Kielcach.

- Targi PLASTPOL są stałym elementem strategii marketingowej wielu znanych graczy rynku tworzyw sztucznych. Wystawa daje wiedzę na temat stanu gospodarki. Patrząc na ubiegłoroczną edycję, to prognoza jest bardzo optymistyczna - komentuje Dariusz Michalak, dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce.

Najnowsze maszyny, innowacyjne technologie w Targach Kielce

Setki pracujących maszyn w 7 halach Targów Kielce robią wrażenie na zwiedzających wystawę. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem branża rozwija się niezwykle dynamicznie, sięgając po najnowsze zdobycze myśli technicznej i technologie rodem ze stacji kosmicznej. W ciągu minionych 20 lat  istnienia targów PLASTPOL krajowa produkcja wzrosła aż trzykrotnie! Polski przemysł tworzyw sztucznych od kilkunastu lat odnotowuje systematyczny wzrost.Jednym z motorów postępu jest rozwój sektora produkcji opakowań, produkcji urządzeń i sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz motoryzacji.  

Przekrój branżowy targów PLASTPOL pozwala poznać nie tylko najnowsze technologie używane do przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale również modne wzornictwo, opakowania, tworzywa i zagadnienia przetwórstwa gumy.

- Wystawa kompleksowo przedstawia branżę: od maszyn i całych linii technologicznych, po granulaty i inne komponenty do produkcji tworzyw sztucznych aż po innowacyjne technologie recyklingu -mówi Kamil Perz, dyrektor projektu. Tradycją PLASTPOLU są, przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych firm i produktów.

Tylko merytorycznie o branży tworzyw sztucznych na Plastpolu

Podczas kieleckiej wystawy od wielu lat, odbywa się lubiany konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych - OMNIPLAST, w którym wystawcy mogą zdobywać ciekawe nagrody. Nieodłączną częścią Plastpolu, jest również towarzyszące im od 20 lat seminarium techniczne Plastech Info.Targom towarzyszom spotkania kooperacyjne wystawców z Polski i Niemiec, organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. To podczas targów PLASTPOL Fundacja PlasticsEurope Polska prezentuje najnowsze wyniki branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie. Tak będzie również podczas 21.edycji 23-26 maja 2017!
 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline