Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Nowe Inwestycje Przetwórców Tworzyw w Płocku

Drukuj

Nowe Inwestycje Przetwórców Tworzyw w Płocku

Dwóch polskich przetwórców tworzyw sztucznych ujawniło plany otwarcia nowych zakładów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym (PPPT), donosi lokalna Gazeta Wyborcza.

Polski przetwórca tworzyw sztucznych Profil-Stal uzyskał pozwolenie na otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Płocku, w centrum regionu mazowieckiego. Producent specjalizuje się w recyklingu tworzyw sztucznych, produkcji ram i granulatów z tworzysz sztucznych. Jego nowa fabryka będzie produkować elementy do okien PVC.

Oczekuje się, że inwestycja Profil-Stal stworzy co najmniej 20 nowych miejsc pracy w Płocku. Przedstawiciele PPPT poinformowali, że oczekuje się, iż prace budowlane na terenie nowego zakładu rozpoczną się w 2017 roku.

Kolejny polski przetwórstwa tworzyw sztucznych planuje także uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego w Płocku i stworzenie tam co najmniej 10 nowych miejsc pracy. Nazwa inwestora nie została ujawniona przez operatora strefy, ponieważ do tej pory, podpisana została tylko umowa przedwstępna z firmą. Inwestor planuje zakup gruntów pod obiekt swojego projektu do końca tego roku, a oczekuje się, że prace budowlane na swojej fabryce zostaną uruchomione w 2017 roku.

Nowe inwestycje w PPPT zapewnią inwestorom preferencyjne traktowanie podatkowe dla swoich projektów produkcyjnych co najmniej do 2026 roku, kiedy zaplanowane jest zaprzestanie działalności stref. /Źródło:PNE/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline