Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Niemiecki Bekuplast Nabywa ERG-System

Drukuj

Niemiecki Bekuplast Nabywa ERG-System

Niemiecki producent pojemników Bekuplast GmbH, rozszerzył swoje europejskie zdolności produkcyjne dzięki przejęciu polskiego producenta wyrobów z tworzyw sztucznych ERG-System S.A. Przejęcie polskiej firmy, mieszczącej się w Łaziskach Górnych, na Śląsku, oznacza roczną sprzedaż firmy Bekuplast w Ringe w Niemczech na poziomie 95 mln EUR i zwiększy liczbę zatrudnionych do 400 pracowników.

Połączenie obu firm rozszerzy ofertę produktową firmy Bekuplast dotyczącą formowania pojemników z tworzyw sztucznych, chociaż zakresy tych dwóch firm się pokrywają. Czterdziestoletnie doświadczenie firmy ERG-System w zakresie formowania pojemników wielokrotnego użytku HDPE, skupia się główne na pudełkach z tworzyw sztucznych, pojemnikach na butelki oraz pojemnikach na śmieci, firma produkuje także palety, wózki transportowe kołowe i inne.

W ostatnich latach zmodernizowano park maszynowy i modernizację linii produkcyjnych w zakładzie. Firma obsługuje potrzeby logistyczne branży spożywczej w Polsce i za granicą w zakresie opakowań tranzytowych. Przed przejęciem firma Bekuplast zatrudniała około 250 pracowników. Dzisiaj, firma założona w 1985 roku będzie mogła produkować około 16 mln produktów rocznie w fabryce o powierzchni 105 000 metrów kwadratowych z obszarem objętym ochroną w Ringe o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych. Firma posiada blisko 30 maszyn do formowania wtryskowego, z których każda ma siłę nacisku do 1.100 ton, a trzy pozostałe maszyny - 3000 ton na palety. Bekuplast specjalizuje się w formowaniu dużych kontenerów transportowych, palet i akcesoriów z polietylenu HDPE oraz polipropylenu i ABS. /Źródło: EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline