Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Nidec Inwestuje w Niepołomicach

Drukuj

Nidec Inwestuje w Niepołomicach

Japoński producent podzespołów motoryzacyjnych, Nidec otworzył nową halę produkcyjną na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. W realizacji projektu firmę wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. W ramach inwestycji, której wartość wyniosła 4 mln euro, utworzono 30 nowych miejsc pracy.  Oficjalnego otwarcia nowej hali produkcyjnej dokonał założyciel firmy, Shigenobu Nagamori. Ceremonia odbyła się w obecności władz lokalnych oraz przedstawicieli ambasady Japonii w Polsce.
 

Projekt Nidec wpisuje się w trwające obecnie ponowne zainteresowanie inwestorów japońskich Polską. Aktualnie PAIH pracuje nad 13 projektami z Kraju Kwitnącej Wiśni o łącznej wartości ponad 768 mln euro. W skali roku oznacza to wzrost wartości japońskich projektów wspieranych przez Agencję o ponad 600 mln euro.

Co więcej, Japonia wyprzedziła Niemcy i aktualnie zajmuje pozycję wicelidera wśród krajów, które inwestują przy wsparciu PAIH najwięcej. W przypadku realizacji wszystkich aktualnie obsługiwanych projektów z Kraju Kwitnącej Wiśni w Polsce, powstać może ponad 4000 nowych miejsc pracy. (Źródło: PAIH)

 

Tagi: nidec
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline