Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Inwestycja Firmy Splast w Polsce

Drukuj

Inwestycja Firmy Splast w Polsce

Polski przetwórstwa tworzyw sztucznych Splast Sp. o.o zaprezentował plany zainwestowania co najmniej 30,8 mln PLN (7 mln EUR) w Euro-Park Mielec w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (EPMSSE), poinformował lokalny serwis informacyjny Krosno24.pl.

Zgodnie z planem, spółka rozbuduje istniejący zakład i wybuduje nową halę produkcyjno-magazynową. Splast ma na celu zakup nowych linii produkcyjnych oraz utworzenie co najmniej 40 nowych miejsc pracy w podstrefie Krosno. Inwestycja ma zostać przeprowadzona na działce o powierzchni około 14.000 metrów kwadratowych.

Splast specjalizuje się w produkcji różnych elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektroniki, sprzętu gospodarstwa domowego, kosmetyki, budownictwa i przemysłu meblarskiego, jak wynika z danych opublikowanych przez firmę. Produkcja elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu elektronicznego i motoryzacyjnego stanowi około 63% asortymentu firmy SPLAST.

Oprócz rynku krajowego, firma Splast eksportuje swoje produkty do wielu krajów UE, w tym Niemiec, Belgii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Finlandii, Grecji, Czech, na Słowacje, Litwę, Węgr, a także do Norwegii, Rosji, Białorusi i Ukrainy.

Zakładzie jest wyposażony we wtryskarki niemieckich firm Engel i Krauss Maffei, oraz austriackiej Arburg i polskiej Ponar Żywiec.

Utworzona w 1989 roku, firma Splast została założona przez miejscowego biznesmena Tadeusza Sanockiego, który jest dyrektorem generalnym spółki. Firma Splast zatrudnia około 230 pracowników. /Źródło: PNE/

Tagi: splast
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline