Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

IDEAL Automotive Inwestuje w Polsce

Drukuj

IDEAL Automotive Inwestuje w Polsce

Niemiecki producent części samochodowych IDEAL Automotive zainaugurował w ubiegłym miesiącu nową fabrykę wytłaczania elementów w pobliżu Zielonej Góry. Placówka o powierzchni 20 000 m2 zlokalizowana jest na terenie o powierzchni 8 ha w rejonie Nowy Kisielin w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jest pierwszym polskim oddziałem firmy i zatrudni początkowo 250 pracowników. Jest to 16 zakład produkcyjny na świecie.

W ramach inwestycji o wartości 5,1 mln EUR, IDEAL Automotive planuje zainstalować trzy nowe linie produkcyjne, w tym hydrauliczne i podgrzewane prasy, urządzenia do cięcia strumieniem wody oraz prasę pneumatyczną. Na hali produkcyjnej o powierzchni 8 652 m2 firmy Ideal będzie wytwarzać formowane elementy wyłożenia wnętrz, w tym tylnych półek samochodowych i paneli siedzeń.

Wśród produktów Grupy IDEAL wymienić należy okładziny tekstylne, wytłoczki izolacyjne, części z włókniny, elementy do powlekania tworzyw sztucznych do wnętrz pojazdów oraz zewnętrzne okładzin kół. Produkty te otrzymywane są przez formowanie wtryskowe polipropylenu oraz formowanie wtryskowe ABS części powłokowe.

Projekt IDEAL w Polsce obejmie inwestycje w łącznej wysokości 5,1 mln EUR, które zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach w celu pokrycia wyposażenia zakładu i jego ukończenia do końca 2018 roku. IDEAL planuje dalszą rozbudowę, a zatrudnienie może wynieść nawet do 800 pracowników. Samochodowi klienci firmy IDEAL to BMW, Mercedes-Benz, Audi, Volvo, Porsche, McLaren, Lamborghini i Volkswagen. Niemiecka grupa posiada także zakłady w Niemczech, na Słowacji, w Republice Czeskiej, Meksyku oraz Chinach, obecnie zatrudnia ponad 4 000 pracowników. W 2016 roku Grupa IDEAL osiągnęła roczny obrót w wysokości 390 mln EUR. /Źródło:EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline