Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

IAC Kończy Budowę Fabryki w Opolu

Drukuj

IAC Kończy Budowę Fabryki w Opolu

International Automotive Components (IAC) przybliża się do zakończenia prac w swoim nowym zakładzie w Opolu. Wartość inwestycji szacowana jest na około 20 mln EUR, a w zakładzie produkowane będą części samochodowe. Firma IAC (z siedzibą w Luksemburgu) równocześnie z pracami budowlanymi fabryki o łącznej powierzchni 27 000 m2, gdzie produkowane będą deski rozdzielcze pojazdów najwyższej jakości, rozpoczęła rekrutację około 500 pracowników.

Początkowo planowano, że w zakładzie produkowane będą ręcznie wykończone elementy tapicerki do wykończenia desek rozdzielczych, jednak zakład został zaprojektowany z myślą o przyszłym rozwoju poprzez dostarczanie producentom pojazdów także innych produktów do wnętrz samochodów.

Oczekuje się, że firma będzie obsługiwać OEM będących zakładami już istniejącymi w regionie i których działalność znajduje się w odległości od 100 do 450 km. Volvo będzie jednym z pierwszych klientów opolskiej fabryki. Zakład w Opolu będzie siedzibą 27-go zakładu produkcyjnego w Europie.

Ostatni projekt jest zgodny ze strategią wzrostu rynku wschodnioeuropejskiego przez firmę z europejską z siedzibą w Düsseldorfie w Niemczech. W lipcu ubiegłego roku IAC uruchomiła kolejną fabrykę w Republice Czeskiej.

Ciągła ekspansja grupy wykazywała dalszy wzrost w tym roku. W czerwcu IAC zainaugurowało budowę nowego zakładu inżynieryjnego w Bangkoku, w Pune w Indiach, w celu wsparcia wewnętrznych potrzeb producentów krajowych, takich jak Mahindra czy Tata, a także globalnych programów dla klientów. Jednostka jest szóstą placówką firmy w kraju. /Źródło: EPN/

Tagi: iac automotive
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline