Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Hutchinson Uruchamia Kolejną Fabrykę w Polsce

Drukuj

Hutchinson Uruchamia Kolejną Fabrykę w Polsce

Francuski producent części zamiennych Hutchinson ma rozpocząć produkcję w siódmej fabryce w Polsce pod koniec bieżącego roku. Najnowszy obiekt grupy, zbudowany w Zawadzie, w pobliżu Dębicy w południowo-wschodniej Polsce, będzie produkował systemy uszczelniania karoserii firmy Hutchinson dla klientów, w tym Grupy PSA i Volvo Cars.

Licząca 21 000 m2 jednostka produkcyjna i magazynowa, zbudowana w ciągu zaledwie sześciu miesięcy, stanowi podsumowanie najnowszego projektu firmy o wartości blisko 37,5 mln EUR.

Inauguracja zakładu w dniu 19 lipca miała charakter symboliczny, a rozpoczęcie montażu komponentów miało rozpocząć się w ciągu kilku najbliższych dni, powiedział podczas uroczystości Piotr Gaska, szef europejskiego oddziału systemu uszczelnień Hutchinson.

Fabryka w Zawadzie zostanie wyposażona w trzy linie wytłaczania do końca roku i zatrudni do tej pory 240 pracowników. Zdaniem firmy, zatrudnienie docelowo wzrośnie do 700 pracowników.

Oryginalna fabryka firmy Hutchinson Poland to jednostka zajmująca powierzchnię 14 000 m2, tworząca linie przesyłowe płynów, z siedzibą w Żywcu od 1997 roku. Drugi zakład produkujący rury wodociągowe do cieczy chłodzących do samochodów i systemy wentylacji i ogrzewania, otwarty w 2000 roku.

Pierwszy obiekt w Łodzi został uruchomiony z powierzchnią prawie 18 000 m2 w 2003 roku, podczas gdy Hutchinson w 2007 roku otworzył drugą jednostkę o powierzchni 20 000 m2, która produkuje precyzyjne  uszczelnienia lotnicze oraz systemy antywibracyjne.

W 2005 roku W Bielsku-Białej pojawiła się piąta jednostka produkcyjna produkująca segmenty systemów klimatyzacyjnych i wspomagania kierowania pojazdami samochodowymi. Hutchinson wybudował w ubiegłym roku szóstą jednostkę w Żywcu, aby produkować blendy kauczukowe stosowaną przez inne zakłady.

Podczas niedawnego otwarcia prezes grupy Hutchinson, Jacques Maigné, zwrócił uwagę, że Polska jest "numerową" grupą pod względem produkcji i zatrudnienia. "W 2018 roku planujemy przekroczyć poziom zatrudnienia do ponad 10.000 pracowników w Polsce" - powiedział.

W zeszłym roku grupa, która ma 45 000 pracowników w 25 krajach na całym świecie, osiągnęła roczny przychód rzędu ponad 4 mld EUR. /Źródło: EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline