Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Dr Schneider Zainwestuje w Polskie Zakłady

Drukuj

Dr Schneider Zainwestuje w Polskie Zakłady

Niemiecki producent części samochodowych Dr Schneider Kunststoffwerke kontynuuje ekspansję produkcji w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych w Radomierzu. Polska spółka zależna grupy Dr Schneider Automotive Polska otrzymała pozwolenie na budowę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej i Średniej Kamiennej Góry, gdzie spółka zainwestuje kolejne 2,35 mln EUR. To czwarte zezwolenie na prowadzenie działalności przez dr Schneider w SSE do tej pory.

Według Polskiej Agencji ds. Inwestycji i Handlu (PAIH) prace w Radomierzu zaowocują zwiększeniem wielkości istniejącego zakładu o łącznej wielkości 7.740 m2 i utworzeniu kolejnych 200 miejsc pracy. W zakładzie prowadzone będą procesy formowania wtryskowego tworzyw sztucznych wraz z lakierowaniem elementów i liniami montażowymi. Produkcja obejmie systemy wentylacji wywiewnej pojazdu i moduły desek rozdzielczych.

Grupa Dr Schneider z siedzibą w Kronach w Niemczech, będąca jednym z największych pracodawców w regionie, działa w podstrefie Janowice Wielkie SSE, które znajduje się w południowo-zachodniej części Polski od 2006 roku. Oprócz zakładu w Radomierzu firma lokalnie powołała ośrodek badawczo-rozwojowy i współpracuje z najbliższymi ośrodkami naukowymi. Grupa posiada także inny zakład produkcyjny w okolicach Radomierza w Jeleniej Górze. /Źródło:EPN /

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline