Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Centrum Badawczo-Rozwojowe SPLAST

Drukuj

Centrum Badawczo-Rozwojowe SPLAST

Polski przetwórca tworzyw sztucznych firma Splast z.o.o. kontynuuje rozwój badań produkcyjnych w Krośnie, wraz z uruchomieniem nowego centrum badawczo-rozwojowego.

Centrum badawczo-rozwojowe, formalnie otwarte na początku tego roku, wyposażone jest w szereg urządzeń, w tym w maszynę wytrzymałościową, skaner pomiarowy, maszynę współprzędnościową, multisensorową maszynę pomiarową, drukarkę 3D, poinformowała firma.

Firma Splast, specjalista we wtryskowym formowaniu tworzyw sztucznych w Krosnie, po przebudowie siedziby firmy, będzie dedykował swoją produkcję elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu samochodowego i elektronicznego, gospodarstwa domowego, kosmetycznego oraz mebli biurowych.

Do roku 2014 firma Splast posiadała jedynie fabrykę w Jedlicze w południowo-wschodniej Polsce, ale następnie wybudowała drugą jednostkę produkcyjną w Krośnie. W zeszłym roku inwestycja ta została rozszerzona o nową halę produkcyjną o powierzchni 10 455 m2, większej linii do formowania wtryskowego oraz magazynu o powierzchni 14 000 m2 w ramach projektu o wartości 7 mln EUR. Inwestycja utworzyła dodatkowo 40 nowych miejsc pracy.

Obecnie, będąca własnością rodziny firma (firma rodzinna) założona w1989 zatrudnia 500 pracowników w zakładzie zlokalizowanym na łącznej powierzchni 8,5 ha. Firma pracuje przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu, a dziś w firmie Splast zużywa się około 35 ton surowców dziennie. Sześćdziesiąt procent produkcji jest eksportowane.

Ogólnie rzecz biorąc, firma Splast jest wyposażona w 39 wtryskarek o różnych siłach zwarcia od 40 - 2000 ton od dostawców takich jak Engel, Arburg, Krauss Maffei i JSW.

Odnosząca od wielu lat sukcesy firma, budowana na bazie własnego zaplecza do przetwórstwa tworzyw sztucznych, specjalizuje się w produkcji środków i sprzętu do utrzymania czystości stosowanych w obiektach użyteczności publicznej, takich jak biura, hotele, szpitale i fabryki.

Poza możliwością formowania wtryskowego, firma Splast prowadzi własną narzędziownię, w której obecnie robi się około 80 form rocznie. /Źródło:EPN/

Tagi: splast
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline