Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Borgers Uruchamia Pierwszą Polską Fabrykę

Drukuj

Borgers Uruchamia Pierwszą Polską Fabrykę

Borgers AG, niemiecki producent wyrobów izolacyjnych dla sektora motoryzacyjnego, uruchomił w Polsce pierwszą fabrykę w Złotoryi, na południowym zachodzie kraju. Spółka zależna Borgers Polska  zakończyła pierwszy etap projektu inwestycyjnego pięcioletniego o wartości 52 mln EUR w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, budując hale produkcyjną o 15 000 m2 hali produkcyjnej i zatrudniając 150 osób.

Pod koniec sierpnia firma zorganizowała oficjalną uroczystość otwarcia zakładu, w której uczestniczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

"Polska przyciąga znaczące inwestycje zagraniczne w przemyśle motoryzacyjnym. Inwestycja Borgers jest kolejnym dowodem na dobry klimat inwestycyjny i ciągły rozwój tego sektora w Polsce" - powiedział zgromadzony zespół osób zarządzających i gości na uroczystości.

Zwrócono uwagę, że motoryzacja jest drugim co do wielkości sektorem przemysłu w Polsce, zapewniając znaczne zatrudnienie i stanowi około 13% całkowitego eksportu w kraju.

Ogólnie rzecz ujmując, projekt o powierzchni 10,8 ha, realizowany przy współpracy z Polską Agencją Inwestycyjno-Handlową (PAIH), planuje także utworzenie kolejnych trzech hal produkcyjnych, które zatrudniają około 600 pracowników.

Grupa z siedzibą w niemieckim Bocholt, która posiada zakłady produkcyjne w Belgii, Czechach i Niemczech, wybrała także Słowację, jako lokalizację swojej fabryki.

"Dla firmy Borgers, inna lokalizacja w Europie Środkowej i Wschodniej to logiczne uzupełnienie sieci zakładów, które odpowiadają na oczekiwania klientów", mówi Krzysztof Bramorski, oficjalny przedstawiciel grupy w Polsce.

Niemiecka firma specjalizuje się w produkcji wewnętrznych i zewnętrznych lekkich elementów dźwiękochłonnych oraz elementów wykładzin samochodowych i pojazdów użytkowych. Służy również sektorowi AGD.

Firma posiada 24 zakłady zlokalizowane na całym świecie i obejmuje działalność w Chinach i Stanach Zjednoczonych, zatrudniając łącznie 6 000 osób. Borgers AG, którego klienci to BMW, Daimler, Volvo i PSA, rocznie osiągają obroty rzędu 700 mln EUR. /Źródło: EPN/

Tagi: borgers
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline