Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Alupol Films Uruchamia Nową Produkcję Folii BOPP

Drukuj

Alupol Films Uruchamia Nową Produkcję Folii BOPP

Polski producent folii, firma Alupol Films Sp. o.o, rozpoczęła produkcję pięciowarstwowych folii BOPP typu stretch w zakładzie w Oświęcimiu, podała spółka w komunikacie. Zakład produkcyjny znajduje się w Krakowskim Parku Technologicznym, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która zapewnia producentom, którzy zdecydują się na uruchomienie na tym obszarze swoich fabryk,  preferencyjne traktowanie podatkowe.

Linia produkcyjna została dostarczona przez niemieckiego producenta maszyn Brückner Maschinenbau KG za nieujawnioną kwotę. Firma Alupol Films poinformowała, że "obecnie jest to największa i najnowocześniejsza linia produkcyjna BOPP w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie, które działają" zgodnie z oświadczeniem.

Zgodnie z planem, nowa linia produkcyjna ma osiągnąć moce produkcyjne pomiędzy 30 a 40 tys. ton rocznie.

Projekt w Oświęcimiu początkowo szacowany jest pomiędzy 150-195 mln PLN  (33,6-43,6 mln EUR) i oczekuje się, że zostanie uruchomiony w pierwszym kwartale 2017. Jednak firma Alupol Films poinformowała, że wcześniejsze uruchomienie linii produkcyjnej nie będzie miało wpływu na wyniki finansowe spółki w 2016 roku.

Alupol Films jest filią polskiego producenta opakowań Alupol Packaging S.A. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności oraz na napoje z PP, PE i aluminium, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Alupol Packaging. Producent opakowań jest częścią Grupy Kęty./Źródło: PNE/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline