Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Inwestycje w Polsce RSS

Borgers Uruchamia Pierwszą Polską Fabrykę

Borgers AG, niemiecki producent wyrobów izolacyjnych dla sektora motoryzacyjnego, uruchomił w Polsce pierwszą fabrykę w Złotoryi, na południowym zachodzie kraju. Spółka zależna Borgers Polska zakończyła pierwszy etap projektu inwestycyjnego pięcioletniego o wartości 52 mln EUR w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, budując hale produkcyjną o 15 000 m2 hali produkcyjnej i zatrudniając...

IAC Kończy Budowę Fabryki w Opolu

International Automotive Components (IAC) przybliża się do zakończenia prac w swoim nowym zakładzie w Opolu. Wartość inwestycji szacowana jest na około 20 mln EUR, a w zakładzie produkowane będą części samochodowe. Firma IAC (z siedzibą w Luksemburgu) równocześnie z pracami budowlanymi fabryki o łącznej powierzchni 27 000 m2, gdzie produkowane będą deski rozdzielcze pojazdów najwyższej jakości...

Hutchinson Uruchamia Kolejną Fabrykę w Polsce

Francuski producent części zamiennych Hutchinson ma rozpocząć produkcję w siódmej fabryce w Polsce pod koniec bieżącego roku. Najnowszy obiekt grupy, zbudowany w Zawadzie, w pobliżu Dębicy w południowo-wschodniej Polsce, będzie produkował systemy uszczelniania karoserii firmy Hutchinson dla klientów, w tym Grupy PSA i Volvo Cars.

Duński Jupiter Bach Rozszerza Działalność w Polsce

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na większe maszyny i obudowy hub dla turbin wiatrowych, Jupiter Bach (Køge/Dania; www.jupiterbach.com) obecnie rozszerza swój zakład produkcyjny w Policach w Polsce. Spółka podała, że ekspansja na 6000 m², na której moce produkcyjne zostaną podwojone, gotowa będzie na początku listopada 2017 roku, według planów.

Dr Schneider Zainwestuje w Polskie Zakłady

Niemiecki producent części samochodowych Dr Schneider Kunststoffwerke kontynuuje ekspansję produkcji w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych w Radomierzu. Polska spółka zależna grupy Dr Schneider Automotive Polska otrzymała pozwolenie na budowę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej i Średniej Kamiennej Góry, gdzie spółka zainwestuje kolejne 2,35 mln EUR. To czwarte zezwolenie na...

Yamada-Wentworth Rozpocznie Produkcję w Polsce

Japońsko-kanadyjska spółka joint venture uzyskała zielone światło na wybudowanie nowej fabryki przetwórstwa tworzyw sztucznych w okolicach Łodzi, gdzie produkowane będą maszynki do golenia oraz artykuły gospodarstwa domowego. Yamada-Wentworth, spółka będąca partnerstwem pomiędzy japońską Yamadą oraz kanadyjską Wentworth Technologies, otrzymało pozwolenie na budowę obiektu w Lućmierzu.

Centrum Badawczo-Rozwojowe SPLAST

Polski przetwórca tworzyw sztucznych firma Splast z.o.o. kontynuuje rozwój badań produkcyjnych w Krośnie, wraz z uruchomieniem nowego centrum badawczo-rozwojowego. Centrum badawczo-rozwojowe, formalnie otwarte na początku tego roku, wyposażone jest w szereg urządzeń, w tym w maszynę wytrzymałościową, skaner pomiarowy, maszynę współprzędnościową, multisensorową maszynę pomiarową, drukarkę 3D...

Nidec Inwestuje w Niepołomicach

Japoński producent podzespołów motoryzacyjnych, Nidec otworzył nową halę produkcyjną na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. W realizacji projektu firmę wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. W ramach inwestycji, której wartość wyniosła 4 mln euro, utworzono 30 nowych miejsc pracy. Oficjalnego otwarcia nowej hali produkcyjnej dokonał założyciel firmy, Shigenobu Nagamori.

Niemiecki Bekuplast Nabywa ERG-System

Niemiecki producent pojemników Bekuplast GmbH, rozszerzył swoje europejskie zdolności produkcyjne dzięki przejęciu polskiego producenta wyrobów z tworzyw sztucznych ERG-System S.A. Przejęcie polskiej firmy, mieszczącej się w Łaziskach Górnych, na Śląsku, oznacza roczną sprzedaż firmy Bekuplast w Ringe w Niemczech na poziomie 95 mln EUR i zwiększy liczbę zatrudnionych do 400 pracowników.

Nowe Inwestycje Przetwórców Tworzyw w Płocku

Dwóch polskich przetwórców tworzyw sztucznych ujawniło plany otwarcia nowych zakładów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym (PPPT), donosi lokalna Gazeta Wyborcza.

Alupol Films Uruchamia Nową Produkcję Folii BOPP

Polski producent folii, firma Alupol Films Sp. o.o, rozpoczęła produkcję pięciowarstwowych folii BOPP typu stretch w zakładzie w Oświęcimiu, podała spółka w komunikacie. Zakład produkcyjny znajduje się w Krakowskim Parku Technologicznym, w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która zapewnia producentom, którzy zdecydują się na uruchomienie na tym obszarze swoich fabryk, preferencyjne traktowanie...

Inwestycja Firmy Splast w Polsce

Polski przetwórstwa tworzyw sztucznych Splast Sp. o.o zaprezentował plany zainwestowania co najmniej 30,8 mln PLN (7 mln EUR) w Euro-Park Mielec w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (EPMSSE), poinformował lokalny serwis informacyjny Krosno24.pl.

Visio Otwiera Nowy Zakład w Polsce

Polski producent wycieraczek Visio S.C. zaprezentował plany otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Koszalińskiej podstrefie w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSSE), poinformował lokalny dziennik Głos Pomorza.

Malow Uruchamia Produkcję Elementów z TS

Polski wytwórca mebli Malow sp. z o.o. zaprezentował plany zainwestowania około 50 mln PLN (11,7 mln EUR) w celu budowy nowego obiektu produkcyjnego. Zakład będzie produkował elementy z tworzyw sztucznych oraz drewniane, donosi lokalny serwis informacyjny Pulshr.pl.

BranQ Rozwija Produkcję W Polsce

Polski producent artykułów gospodarstwa domowego formowanych z tworzyw sztucznych przyjął plany działań w celu powiększenia istniejącego zakładu w strefie przemysłowej Redzikowo w północnej Polsce. BranQ Sp. z siedzibą w miejscowości niedaleko Słupska, zbudowała na początku 2014 roku fabrykę, a teraz zamierza podwoić wielkość 2100 metrów kwadratowych jej powierzchni produkcyjnej i dodać...

Polski Emplastik Otwiera Nowy Zakład

Polski producent Emplastik Sp. z o.o. planuje zbudować nową fabrykę w Hrubieszowie, w południowo-wschodniej części Polski. Zakład produkcyjny będzie wytwarzać regranulaty z odpadów tworzyw sztucznych, donosi lokalna gazeta Dziennik Wschodni.

Mann+Hummel Rozwijają Polską Fabrykę Filtrów

W 2016 roku niemiecki producent części samochodowych Mann + Hummel zamierza zainwestować ponad 9 mln EUR w swoim zakładzie produkcyjnym w Gostyniu, w zachodniej części Polski. W ramach tych inwestycji, zakład został wyposażony w nowe maszyny do formowania wtryskowego z tworzywa sztucznego, donosi lokalny serwis informacyjny Autoexpert.pl.

Vito Uruchamia Polski Zakład Produkcji Okien z PVC

Polski wytwórca okien z PVC, Vito Polska Sp. z o.o., nabył działkę w Międzyrzecu Podlaskim, we wschodniej części kraju. Firma dąży tam do utworzenia nowego zakładu, donosi lokalna gazeta Dziennik Wschodni. Vito Polska zainwestuje 9 mln zł (2,1 mln EUR) i utworzy co najmniej 10 nowych miejsc pracy w projektowanym zakładzie, według Zbigniewa Kota, burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego.

Przejęcie Spółki SSW PearlFoam Przetwórcy EPP

Za równowartość około 21 mln EUR, dostawca części motoryzacyjnych Izo-Blok (Chorzów / Polska; www.izo-blok.pl) przejął w całości firmę SSW PearlFoam (Ohrdruf / Niemcy; www.sswpearlfoam.com). Polska firma sfinansowała przejęcie głównie ze sprzedaży nowych akcji. Izo-Blok ma prawo do używania nazwy SSW PearlFoam przez okres 12 miesięcy.

ERGIS Zwiększa Moce Produkcyjne

Polski producent opakowań elastycznych GRUPA ERGIS ogłosiła plany zainwestowania 30 mln PLN (7 mln EUR) z zamiarem uruchomienia nowej linii produkcyjnej w swoim zakładzie w Oławie, w południowo-zachodniej części Polski, jak donosi lokalny serwis informacyjny ISBnews.

Belgijska Firma Materialise Otworzy Fabrykę w Polsce

Belgijski producent Materialise NV ogłosił, że planuje uruchomić nową fabrykę w Bielanach Wrocławskich, w południowo-zachodniej części Polski, jak donosi lokalny serwis informacyjny Propertynews.pl. Firma specjalizuje się w technologii Additive Manufacturing (AM), powszechnie znanej jako drukowanie 3D, i wykonuje swoje wyroby z tworzyw sztucznych i innych materiałów.

Sekonix Uruchomi Zakład Produkcji Oświetlenia LED

Południowokoreański producent Sekonix zaprezentował plany otworzenia nowej fabryki w Żorach-Osinach na Śląsku, południowym regionie Polski, donosi lokalna agencja informacyjna PAP. Zakład produkcyjny pozwoli na wytwarzanie systemów oświetleniowych LED dla różnych firm z branży motoryzacyjnej.

Henniges Uruchamia Fabrykę w Polsce

Światowy producent części samochodowych Henniges Automotive Holdings Inc ogłosił plany uruchomienia swojego pierwszego zakładu produkcyjnego w Polsce. W ramach nieustannych starań, aby rozszerzyć swoją obecność geograficzną, firma Henniges, z siedzibą w Auburn Hills, Michigan w Stanach Zjednoczonych, wybrała miejsce nowego obiektu w Prudniku, w południowej Polsce.

Baby Design Group Uruchamia Fabrykę w Polsce

Producent polskich wózków i fotelików samochodowych dla dzieci Baby Design Group planuje utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w Częstochowie. Produkcja w zakładzie będzie opierała się na tworzywach sztucznych, metalach oraz innych materiałach, polski producent już zapowiedział rekrutację na operatorów wtryskarek i operatorów...

Johnson Controls Rozszerza Polski Zakład PUR

Spółka Johnson Controls uruchomiła nową linię produkcyjną komponentów pianki poliuretanowej w swoim zakładzie w Żorach, 250 mil na południowy zachód od Warszawy. Do końca 2019 roku spółka zamierza zainwestować 80 mln PLN (18,6 mln EUR) w fabryce i zwiększyć swój potencjał ludzki.

Fakro Tworzy 1000 Nowych Miejsc Pracy w Polsce

W celu zwiększenia swojej zdolności produkcyjnej, polski producent okien PVC firma Fakro zamierza utworzyć co najmniej 1000 nowych miejsc pracy w swoim zakładzie w Nowym Sączu, w południowej części kraju, donosi lokalny serwis informacyjny Sadeczanin.info. Plany zostały ujawnione przez Ryszarda Florka, założyciela i dyrektora wykonawczego firmy, na konferencji, która odbyła się w obecności...

Włoska ILPEA Uruchamia Fabrykę w Polsce

Włoska firma Ilpea, producent wytłaczanych rur z tworzyw sztucznych oraz gumy, otworzyła nową fabrykę w Twardogórze, w południowo-zachodniej części Polski, zgodnie z informacjami lokalnego serwisu informacyjnego Terenyinwestycyjne.info.

Inwestycje Johnson Controls W Żorach

Johnson Controls, wiodący na świecie dostawca siedzeń samochodowych, komponentów i systemów, uruchomił drugą linię produkcyjną elementów piankowych w Żorach. Rozbudowa zakładu działającego na terenie Jastrzębsko-Żorskiej Podstrefy Ekonomicznej jest częścią nowego, pięcioletniego planu inwestycyjnego. Do 2019 roku Johnson Controls zainwestuje w Żorach 80 milionów złotych oraz zwiększy zatrudnienie.

Kabel Technik Polska Rozszerza Polską Fabrykę

W celu zwiększenia swojej zdolności produkcyjnej, polski wytwórca kabli Kabel Technik Polska (KTP) Sp. o.o.. wynajął nową halę produkcyjną w Parku Inwestycyjnym w Białogardzie (BPI), w północno-zachodniej części Polski.

Gurit Otwiera Zakład Produkcyjny w Polsce

Firma Gurit z siedzibą w Szwajcarii, producent części i elementów kompozytowych, ogłosił uruchomienie zakładu produkcyjnego łopat turbin wiatrowych formowanych wtryskowo w Szczecinie.

Rosti-Bianor Rozszerza Polską Fabrykę

Szwedzka wtryskownia tworzyw sztucznych firma Rosti zaprezentowała plany rozbudowy swojego zakładu produkcyjnego w Białymstoku, zgodnie z informacjami lokalnego serwisu informacyjnego Bialystokonline.pl.

Schoeller Allibert Otwiera Fabrykę w Polsce

Holenderski producent opakowań z tworzyw sztucznych Schoeller Allibert uruchomiła nowy zakład produkcyjny w Zabrzu, w południowo-zachodniej części Polski, według informacji Dziennika Zachodniego.

Włoski Gimatic Otwiera Zakład w Polsce

Włoski producent urządzeń manualnych (mających za zadanie chwytać, podnosić i przenosić), firma Gimatic uruchomiła oddział w Polsce, Gimatic Polska.

Agrotex Planuje Rozwój Fabryki Opakowań w Polsce

Polski producent opakowań Agrotex International jest jedną z dwóch firm, które uzyskały w tym roku licencje na inwestowanie w projektach przemysłowych w Polsce w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Nowy Zakład LS Tech-Homes W Polsce

LS Tech-Homes S.A. to firma specjalizująca się w produkcji płyt kompozytowych stosowanych do budowy domów i obiektów przemysłowych. 20 maja Spółka otworzyła w Studzienicach zakład produkcyjny o powierzchni użytkowej 2 500 mkw. Zatrudnienie znajdzie w nim 45 pracowników. Od czerwca 2012 roku LS Tech-Homes jest notowana na giełdzie NewConnect.

Niemiecko-Polska JV Otwiera Nową Fabrykę w Polsce

Producent elementów z tworzyw sztucznych Wessel-Poliamid Sp. z o.o. uzyskał pozwolenie na otwarcie działalności na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE), na południu Polski, podała strefa w oświadczeniu.

Duński Velux Zwiększa Produkcję Okien w Polsce

Duński producent okien Velux uzyskał przychody na poziomie 1,5 mld PLN (350 mln EUR) w 2015 roku w Polsce, co stanowi wzrost przychodów o około 6,7% w porównaniu do roku ubiegłego, zgodnie z informacjami firmy, jakie ogłosiła agencja informacyjna Newseria.

Szwedzka Husqvarna Rozwija Fabrykę w Polsce

Szwedzki producent urządzeń przeznaczonych do pielęgnacji ogrodów Husqvarna rozwija się w Europie Środkowej, wraz z uruchomieniem w tym roku nowego zakładu kosiarek w Mielcu, Polska. Obiekt o powierzchni 25 000 m2, będzie miał zdolność do produkcji 35 000 sztuk rocznie trzech rodzajów kosiarek typu „rider" oraz do 130 000 sztuk pozostałych modeli kosiarek. Początkowo, w pierwszej fazie rozwoju...

Japońska Grupa Uruchamia Fabrykę Części Samochodowych

Japoński producent Sumitomo Riko ma na celu utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w Sosnowcu, w południowo-zachodniej Polsce. Fabryka będzie produkować komponenty samochodowe z PA (poliamid).

Polski Producent Drzwi i Okien z PVC Inwestuje w Fabrykę

Polski producent okien i drzwi z PVC, firma Krispol zaprezentowała plany uruchomienia nowej linii produkcyjnej oraz hali magazynowej w swojej fabryce we Wrześni, w zachodniej części Polski. Firma Krispol w 2015 roku uzyskała lepsze wyniki finansowe oraz wzrost sprzedaży eksportowej, zgodnie z oświadczeniem firmy. Nowy obiekt zostanie utworzony w ramach projektu szacowanego na 20 mln PLN...

Sonoco Rozwija Polską Fabrykę Opakowań

Amerykański producent opakowań, firma Sonoco zamierza zwiększyć zdolności produkcyjne swojego zakładu produkcyjnego w Kutnie, w centralnej części Polski. Firma zainwestuje około 97 mln PLN (22,3 mln EUR) i zwiększy zatrudnienie o około 40 nowych pracowników, donosi lokalny Dziennik Łódzki.

Nowy Zakład Firmy Wisen

Polski producent elementów z tworzyw sztucznych firma Wisen planuje uruchomić swój nowy zakład produkcyjny w Oleśnie, w południowo-zachodniej części Polski. Wartość projektu szacowana jest na około 4 mln PLN (900 000 EUR), donosi lokalna rozgłośnia Radio Opole.

Cezar Nord Plast Zainwestuje w Polskiej Fabryce

Polski przetwórca tworzyw sztucznych Cezar Nord Plast Sp. z o.o. uzyskał pozwolenie na rozszerzenie działalności produkcyjnej w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSSE). Inwestycja szacowana jest na wartość około 5,85 mln PLN (1,3 mln EUR), poinformowali przedstawiciele strefy w oświadczeniu.

Fingerbau Uruchamia Nową Fabrykę EPS w Polsce

Polskie producent zaprezentował plany uruchomienia produkcji spienionego polistyrenu (EPS) w zakładzie produkcyjnym firmy w Oświęcimiu, w województwie małopolskim. "Chcemy zatrudnić około 30 pracowników," powiedział Adam Kaźmierczak, rzecznik Fingerbau. Spółka działała wcześniej pod nazwą Luba Sohn.

Grupa Sierosławski Inwestuje w Rozwój Zakładu

Polski przetwórca tworzyw sztucznych Grupa Sierosławski uzyskała pozwolenie na rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec, w południowej Polsce. Firma zamierza zainwestować w rozwój zakładu około 7,5 mln PLN (1,8 mln EUR). Projekt został ogłoszony przez państwową Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), która wydała pozwolenie dla Grupy Sierosławski.

Nowy Ośrodek Badań i Rozwoju Firmy Dopak

Polski dystrybutor wtryskarek spółka Dopak zaprezentowała plany budowy nowego ośrodka badań i rozwoju w Polsce po opublikowaniu jej poprawionych wyników finansowych za rok 2015. Firma zakupiła działkę o powierzchni około 18 500 m2 na terenie Dolnośląskiego Parku Technologicznego (DPT), w południowo-zachodniej części Polski, gdzie Dopak dąży do utworzenia projektowanego obiektu.

Cega Uruchamia Nową Fabrykę Materiałów Izolacyjnych

Polski producent i dystrybutor materiałów izolacyjnych firma Cega sp. o.o. uzyskała pozwolenie na utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w Lubelskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE), w południowo-wschodniej części Polski.
Plastline