Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
FPEP RSS
  z 3

IdentiPlast 2017: Odpady TS w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym

Jakie będą wyzwania i możliwości dla przemysłu tworzyw sztucznych w Europie związane z gospodarką o obiegu zamkniętym? W jaki sposób najlepiej zagospodarować odpady tworzyw sztucznych wykorzystując najlepsze techniki i najbardziej zaawansowane technologie w oparciu o doświadczenia europejskie i światowe? Czy i jak można zapobiec przedostawaniu się odpadów tworzyw do środowiska?

Plastik Nie Do Pieca - Piec Nie Do Plastiku

Pod tym hasłem Fundacja PlasticsEurope Polska w edukacyjno-społecznej akcji organizowanej w kilku regionach Polski przypomina o szkodliwości spalania odpadów w piecach, przydomowych kotłowniach i na wolnym powietrzu, co jest szczególnie naganne w przypadku odpadów plastikowych. Na monitorach w autobusach i tramwajach Krakowa, Łodzi oraz aglomeracji Górnego Śląska przez dwa tygodnie będzie...

EPCA i PlasticsEurope Wspólnie Promują Nauki Techniczne i Ścisłe

Jury złożone z przedstawicieli przemysłu, nauki, organizacji pozarządowych, mediów oraz reprezentantów stowarzyszenia EPCA, PlasticsEurope oraz young leaders GmbH ogłosiło dziesięciu zwycięzców europejskiego konkursu „European Youth Debating Competition” (EYDC). Wśród zwycięskich finalistów znajduje się reprezentantka Polski, Aleksandra Janowska, uczennica XIV LO im. Stanisława Staszica...

Finał Akcji Recykling Rejs

Zakończyła się tegoroczna akcja Recykling „Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, którą Fundacja PlasticsEurope Polska już po raz szósty zorganizowała wspólnie z podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim. Po dwóch tygodniach od startu, pokonując w tym czasie ponad 500 km spływu połączonymi pętlami Żuławską i Toruńską, Dominik ponownie zawitał do Gdańska, gdzie w marinie Żaby Kruk oficjalnie zakończył Rec

Plastikowa Piłka „Beau Jeu“ Zapowiada Piękną Grę

W niemal każdej dziedzinie współczesnego sportu tworzywa sztuczne odgrywają znacząca rolę, a szczególnie widać to w przypadku piłki nożnej. Piłki, gwizdki sędziów, siatka bramki. chorągiewki, żółte i czerwone kartki, ochraniacze, buty, koszulki - wszystkie te produkty wykonane są z tworzyw sztucznych.

Zapętlony Recykling Rejs

Tegoroczna akcja recykling „Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, którą Fundacja PlasticsEurope Polska już po raz szósty organizuje wspólnie z podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, wystartuje i zakończy się w Gdańsku.

Zwycięzcy Debaty w Warszawie Pojadą Na Europejski Finał

W piątej z kolei debacie uczniowskiej European Youth Debating Competition, która odbyła się 31 maja w Warszawie zwyciężyła trójka uczniów z Warszawy. Wezmą oni udział na początku października 2016 w debacie finałowej podczas 50 Jubileuszowego Spotkania Rocznego EPCA w Budapeszcie.

Rok 2015 - Dobry Dla Branży Tworzyw Sztucznych

Najnowsze dane na temat produkcji i zapotrzebowania na tworzywa sztuczne w Polsce i w Europie, opublikowane przez stowarzyszenie producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope potwierdzają stabilną sytuację w przemyśle tworzyw sztucznych.

Europejska Debata Uczniowska

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Petrochemikaliów EPCA oraz stowarzyszenie PlasticsEurope wspólnie promują w Europie edukację w zakresie nauk przyrodniczych, techniki, inżynierii i matematyki (ang. STEM - Science Technology Engineering and Mathematics). Debata w Polsce, która odbędzie się 31 maja w Warszawie...

European Plastics Innovation Awards

Ogłoszono zwycięzców pierwszej edycji konkursu European Plastics Innovation Awards (Europejska Nagroda Innowacje w Tworzywach), organizowanego przez PlasticsEurope oraz SPE (Stowarzyszenie Inżynierów Tworzyw Sztucznych). Uczestnicy - firmy wprowadzające innowacje w dziedzinie technologii tworzyw – rywalizowali w siedmiu różnych kategoriach.
1  2  3