Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Wzrost Importu PE i PP na Białorusi

Drukuj

Wzrost Importu PE i PP na Białorusi

W 2014 roku, zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne na Białorusi wzrosło, co znalazło odzwierciedlenie w zwiększonym imporcie PP i PE, według najnowszych danych udostępnionych przez Państwowy Narodowy Komitet Statystyki Republiki Białorusi.

W ubiegłym roku import PE i PP na białoruskim rynku wzrósł odpowiednio o 5,3% i 1,4%. Import PP w kraju wyniósł 84 tys. ton w zeszłym roku, a import PE wyniósł 111,7 tys. ton.

Rosyjscy producenci dominują w strukturze importowej PE i PP. W 2014 roku posiadali oni 48% udziałów w całkowitym imporcie białoruskim LDPE, oraz 37% udziałów w imporcie HDPE, jak również 69% udziałów w imporcie homopolimeru PP na lokalny rynek, jak wynika z danych opublikowanych przez rosyjską firmę badawczą MRC Plast. Oprócz tego, niemieccy producenci dostarczają około 50% importu kopolimeru PP na rynku białoruskim, a rosyjscy producenci posiadają około 19% udziału.

Tymczasem import LLDPE do Białorusi był zdominowany przez saudyjskich producentów arabskich, którzy dostarczyły 85% całego importu w 2014 roku. W ubiegłym roku, innymi głównymi dostawcami PE na rynek białoruski byli Niemcy oraz Austria, natomiast polskie firmy mają znaczący udział w imporcie PP. /Źródło: European Plastics News/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)
Plastline