Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Wyniki Celanese Za Pierwszy Kwartał

Drukuj

Wyniki Celanese Za Pierwszy Kwartał

Firma Celanese Corp odnotowała 29% spadek zarobków za pierwszy kwartał 2017 roku zakończony 31 marca, głównie za sprawą uzyskania słabego wyniku segmentu acetylowego (Acetyl Chain). Firma z siedzibą w Dallas, w Teksasie opublikowała 17 kwietnia, że zysk netto spadł do 184 mln USD (172 mln EUR), podczas gdy zysk operacyjny spadł o 33% do 192 mln USD (180 mln EUR).  W segmencie Advanced Structured Materials, Grupa zanotowała jednak wzrost "dwucyfrowy", napędzany "komercjalizacją nowych możliwości w zakresie rurociągów, wzrostem w Azji oraz integracją z SO.F.TER".

W pierwszym kwartale firma zakończyła 513 projektów, co oznacza wzrost o 70% projektów w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego w inżynierii materiałowej.

W przeciągu trzech pierwszych miesięcy obecnego roku, firma Celanese podpisała 15-letnią umowę z firmą Praxair o zakupie dwutlenku węgla o wysokiej czystości z nowego obiektu, co  : "zwiększy elastyczność dostaw surowców krytycznych i zintensyfikuje możliwości rozwoju w przyszłości Celanese ".

Zaawansowane materiały konstrukcyjne wygenerowały zysk operacyjny w wysokości 98 mln USD (92 mln EUR) i "najwyższy przychód segmentu 143 mln USD (134 mln EUR), powiedziała firma Celanese.

Przychody z tytułu stowarzyszenia w Solutions Materials wzrosły o 13 milionów USD (w porównaniu do tego samego kwartału w 2016 roku), głównie dzięki silnej konkurencji w filii Fortron i stałym popycie w azjatyckich stowarzyszeniach z Advanced Engineered Materials. /Źródło: EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline