Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Przejęcie Polskiej Firmy Gekoplast

Drukuj

Przejęcie Polskiej Firmy Gekoplast

Włoska grupa będąca czołowym europejskim producentem płyt z polipropylenu oraz palet firma Karton SpA zamierza przejąć firmę Gekoplast, polskiego producenta opakowań oraz płyt pełnych i o strukturze komórkowej z polipropylenu (PP).

Prywatna spółka z siedzibą w Warszawie, Capital Partners S.A., większościowy udziałowiec (75%) Gekoplastu z ponad 4,5 mln akcjami, oficjalnie zaakceptowała niewiążącą ofertę K-Holding SpA. (Sacile, Włochy), dotyczącą zakupu 100% akcji Gekoplastu.

K-Holding otrzymał wyłączne prawo do przejęcia Gekoplastu, za cenę nie mniejszą niż 3,86 EUR za akcję, do dnia 15 października 2017 roku, z ostateczną datą 13 listopada, jeśli oferta zostanie potwierdzona, ogłosił zarząd Gekoplastu w sierpniowym oświadczeniu.

Kupujący będący potencjalnym nabywcą ma prawo do przeprowadzenia procesu due diligence przed zakończeniem nabycia, które zostało wycenione na 17,7 mln EUR przez polskiego producenta.

"Dostrzegamy istotne efekty synergii i pozytywne aspekty, które mogłyby stanowić część do dalszego rozwoju firmy Gekoplast. Uważamy (tę ofertę) za dobrą (strategiczną) opcję dalszego rozwoju", powiedział prezes Gekoplast, Piotr Górowski komunikat.

Gekoplast z siedzibą w Krupskim Młynie na Górnym Śląsku, powstał w 2010 roku i ma roczną zdolność produkcyjną 18 000 ton/rok. Oprócz płyt komórkowych PP firma produkuje szeroką gamę płyt pełnych, używając jako surowca PE, ABS, różne gatunki PS oraz PMMA, a także opakowania faliste i inne opakowania z tworzyw sztucznych.

Firma dokonała znaczących inwestycji w rozszerzanie swojej działalności produkcyjnej, zdolności produkcyjnych i zakresu produktów. Ponad 60% jego produkcji trafia na eksport. W maju ubiegłego roku spółka notowana była po raz pierwszy na Głównej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Gekoplast dąży do zwiększenia sprzedaży za cały rok 2017 o 11% do ponad 23,6 mln EUR, a zysk netto o 17% do 1,65 mln EUR. /Źródło:EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline