Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

LANXESS Zwiększa Zdolności Produkcyjne w Zakresie Pigmentów

Drukuj

LANXESS Zwiększa Zdolności Produkcyjne w Zakresie Pigmentów

Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, zwiększa zdolności wytwórcze globalnej sieci produkcyjnej, aby zagwarantować klientom większe bezpieczeństwo dostaw w długoterminowej perspektywie. W Krefeld-Uerdingen, gdzie znajduje się największy na świecie zakład wytwarzający syntetyczne pigmenty z tlenku żelaza, stopniowo zwiększane będą zdolności produkcyjne w zakresie pigmentów czerwonych i czarnych. Obecnie wynoszą 280 tys. ton rocznie, a do 2019 roku zostaną zwiększone o ok. 23 tys. ton. Dzięki modernizacji brazylijskiego zakładu zlokalizowanego w Porto Feliz koncern LANXESS zwiększy ponadto o kolejne 2 tys. ton rocznie swoje zdolności wytwórcze w zakresie pigmentów żółtych. Niedawno koncern LANXESS rozszerzył swoją sieć produkcyjną poprzez rozpoczęcie produkcji w chińskim mieście Ningbo. Znajdujący się tam zakład produkcji syntetycznej, który został uruchomiony w pierwszym kwartale 2016 roku, zaplanowano w taki sposób, aby zapewniał roczne zdolności produkcyjne sięgające 25 tys. ton pigmentu czerwonego. Dzięki tym działaniom do 2019 roku koncern LANXESS zwiększy zdolności swojej globalnej sieci produkcyjnej z 375 tys. ton do 400 tys. ton pigmentów z tlenku żelaza.

Koncern dobrze przygotowany do zaspokojenia rosnącego popytu

– Celem tych inwestycji jest wspieranie rozwoju naszych klientów – powiedział Jörg Hellwig, szef jednostki Inorganic Pigments (IPG) koncernu LANXESS. Jako światowy lider w produkcji pigmentów z tlenku żelaza i główny dostawca pigmentów z tlenku chromu, LANXESS na bieżąco monitoruje rozwój światowego rynku pigmentów. Koncern przewiduje, że światowe zapotrzebowanie na pigmenty z tlenku żelaza będzie rosło o średnio 3% rocznie, począwszy od 2018 roku. Popyt na pigmenty z tlenku żelaza znacznie wzrośnie ze względu na intensywny rozwój krajów takich jak Indie oraz utrzymujące się ożywienie w sektorze budownictwa w Ameryce Północnej i niektórych częściach Europy. Chiny również wniosą swój wkład w stymulowanie tego rozwoju, a wskaźniki wzrostu dla tego kraju pozostaną na wysokim poziomie.

Sektor farbiarski i lakierniczy to drugi pod względem wielkości obszar wykorzystania syntetycznych pigmentów z tlenku żelaza, który odpowiada za jedną czwartą światowego ich zużycia. Co więcej, udział ten stale rośnie. – Oczekujemy, że do 2025 roku wzrost zapotrzebowania na tlenek żelaza na świecie będzie wynosił średnio 4% rocznie. Jesteśmy też zdania, że rósł będzie popyt na wysokiej jakości pigmenty spełniające jednolite globalne normy – dodał Jörg Hellwig.

Postępująca konsolidacja chińskiego sektora pigmentów

Chociaż Chiny są zdecydowanie największym producentem syntetycznych tlenków żelaza i zapewniają ok. 50% całkowitej światowej podaży, liczba zakładów produkujących syntetyczne pigmenty z tlenków żelaza od kilku lat stale spada. Jest to wynik konsekwentnego wdrażania przepisów środowiskowych zarówno przez producentów pigmentów, jak i przez przemysł je przetwarzający. Od 2008 roku liczba zakładów produkcyjnych zmniejszyła się aż o połowę, co przełożyło się na spadek podaży, zwłaszcza w segmencie pigmentów czerwonych. Według koncernu LANXESS ten proces konsolidacji będzie postępował.

Jednolite światowe normy produkcyjne stanowią nieodłączną część wizerunku koncernu LANXESS. Nieustannie udoskonalane procesy produkcyjne koncernu zawsze projektuje się w taki sposób, aby były bezpieczne, oszczędzające zasoby i przyjazne dla środowiska. Konsekwentny nacisk koncernu na zrównoważone procesy produkcyjne przynosi efekty na chińskim rynku.

Aby zagwarantować swoim klientom niezawodne dostawy czerwonych pigmentów z tlenku żelaza, koncern LANXESS zainwestował niedawno w nowy zakład produkcyjny zlokalizowany w chińskim mieście Ningbo. Zakład wykorzystuje „proces Ningbo”, opierający się na opatentowanej technologii. Technologia ta, która po raz pierwszy umożliwia przyjazną dla środowiska produkcję pigmentów czerwonych o żółtawym odcieniu i spełnia bardzo wysokie chińskie normy środowiskowe, przeszła przez bardzo intensywną fazę rozwoju. – Ze względu na nasze wysokie oczekiwania jakościowe i zgodnie z naszymi własnymi wysokimi wymogami w dziedzinie zrównoważonej produkcji od 2016 roku prowadziliśmy bardzo intensywne próby. Faza testowania w znacznym stopniu jest już ukończona – powiedział Jörg Hellwig.

Szczegółowe informacje o produktach i usługach można znaleźć w Internecie pod adresem www.bayferrox.com.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2016 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 7,7 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 16 700 pracowników w 25 różnych krajach i jest reprezentowany przez 54 zakłady produkcyjne na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest rozwój, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, specjalistycznych substancji chemicznych i tworzyw sztucznych. Dzięki ARLANXEO, spółce typu joint-venture utworzonej wraz z Saudi Aramco, koncern LANXESS jest również głównym dostawcą kauczuków syntetycznych. Koncern LANXESS należy do najważniejszych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI World) i FTSE4Good.

Stwierdzenia dotyczące przyszłości
Niniejsza informacja prasowa zawiera pewne wypowiedzi dotyczące przyszłości oparte na aktualnych założeniach i prognozach koncernu LANXESS AG. Różne znane i nieznane zagrożenia, niewiadome i inne czynniki mogą przyczynić się do powstania znacznych różnic pomiędzy rzeczywistymi przyszłymi wynikami, sytuacją finansową, rozwojem i osiągnięciami firmy a podanymi tutaj przewidywaniami. Koncern nie bierze odpowiedzialności za uaktualnianie stwierdzeń dotyczących przyszłości ani za dostosowanie ich do przyszłych zdarzeń lub rozwoju sytuacji.

Dodatkowe informacje dotyczące produktów chemicznych oferowanych przez koncern LANXESS można znaleźć w naszym WebMagazine pod adresem: http://webmagazine.lanxess.com.

Znajdź nas na portalach Twitter, Facebook, LinkedIn i YouTube:
http://www.twitter.com/LANXESS
http://www.facebook.com/LANXESS
http://www.youtube.com/lanxess
 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline