Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Kolejne Inwestycje Kautex Maschinenbau

Drukuj

Kolejne Inwestycje Kautex Maschinenbau

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw technologią wytłaczania z rozdmuchem Kautex Maschinenbau rozwija się zarówno w kraju, jak i za granicą w celu zaspokojenia rosnącego popytu na rynku. Firma Kautex, z siedzibą w Bonn w Niemczech, która odnotowała rekordowy roczny przychód w wysokości 122 mln EUR w zeszłym roku, jest w trakcie zwiększania zdolności produkcyjnych w fabryki, tworząc nową rosyjską spółkę zależną w Moskwie.

W lutym bieżącego roku odbyła się uroczysta ceremonia oficjalnie rozpoczynająca niemiecki projekt i oczekuje się, że prace montażowe w nowej jednostce rozpoczną się we wrześniu 2017 roku.

Kautex Maschinenbau ma uruchomić na jesieni nowe centrum serwisowo-magazynowe na powierzchni 5000 m2, dedykowany produktom do budowy maszyn do rozdmuchu (w tym jednostek z napędem  elektrycznym). Dzięki rozbudowie powstanie 80 nowych stanowisk pracy, dodała firma.

„Centralna ekspansja fabryki powinna sprawić, że produkcja stanie się jeszcze wydajniejsza i skróci czas dostaw do klientów. Oprócz poprawy długoterminowych osiągów i wydajności naszych maszyn, chcemy wprowadzić te same ulepszenia do naszej produkcji"powiedział Olaf Weiland, szef firmy Kautex.

Tymczasem, w ramach szerszego programu służącego do lokalizacji swoich usług, Kautex otworzył rosyjski oddział wraz z magazynem części zamiennych w Petersburgu. To powinno poprawić proces dostawy klientów od tej wiosny, co pozwala na oferowanie części w rublu rosyjskim, wyjaśniła grupa. Zdaniem partnera zarządzającego grupy Andreasa Lichtenauera, Kautex odnosi sukces biznesowy do "proaktywnej polityki usługowej, szybkiej decentralizacji i lepszego zrozumienia wymagań klientów".

Dostawca, zlokalizowany w samym sercu jednego z najbardziej znaczących na świecie obszarów produkcji tworzyw sztucznych, obecnie zatrudnia w Niemczech 460 pracowników, a kolejne 170 na całym świecie. Firma Kautex ma obecnie biura regionalne we Włoszech, Rosji, Chinach, Indiach i USA oraz sieć centrów sprzedaży i usług na całym świecie. /Źródło:EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline