Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Huhtamaki Buduje Nowy Zakład Produkcyjny

Drukuj

Huhtamaki Buduje Nowy Zakład Produkcyjny

Fiński producent opakowań do żywności i napojów Huhtamaki zainwestuje 11 mln EUR w nowy zakład produkcyjny w Hämeenlinna w Finlandii, gdzie obecnie Firma posiada już swoją lokalizację. Prace budowlane nad nowym obiektem rozpoczną się wiosną 2018 roku, jednostka będzie gotowa do eksploatacji w ciągu roku.

Po uruchomieniu produkcja zostanie przeniesiona z obecnego obiektu Huhtamaki, który został zbudowany w latach 60-tych, do nowej jednostki. W ramach inwestycji, baza maszynowa Hämeenlinna zostanie "częściowo odnowiona", a automatyzacja zostanie zwiększona. Podczas projektowania nowego zakładu będą przestrzegane zasady Lean Manufacturing w celu poprawy konkurencyjności oraz przepływu towarów i produkcji. Dotyczy to również bezpieczeństwa w miejscu pracy i ergonomii.

Opracowując argumenty za budową nowego obiektu, Maisa Katila, dyrektor generalny Huhtamaki Foodservice Nordics, powiedział, że rosnący popyt na żywność i napoje zwiększa możliwości rozwoju firmy.

"Dzięki inwestycji jesteśmy w stanie lepiej wykorzystać te możliwości" - dodała. Komentując lokalizację zakładu, Katila stwierdziła, że ​​oprócz wykwalifikowanego i doświadczonego personelu, Hämeenlinna była dobra do pozyskiwania surowców z okolicznych miejscowości. /Źródło: EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline