Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

HSBC Wspiera Tele-Fonika Kable

Drukuj

HSBC Wspiera Tele-Fonika Kable

Bank HSBC, wspólnie z konsorcjum banków, udzielił finansowania firmie TELE-FONIKA Kable (TFKable), globalnemu liderowi branży kablowej. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie długu spółki oraz na dalszy rozwój TFKable, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w innowacje. Kluczowym elementem realizowanej przez TFKable Strategii Rozwoju jest przejęcie brytyjskiej firmy JDR Cable Systems (Holdings) Ltd. (JDR), czołowego producenta podmorskich kabli magistralowych oraz zasilających. Transakcja została ogłoszona w lipcu 2017 roku - do jej finalizacji niezbędna jest zgoda stosownych organów regulacyjnych, co powinno nastąpić w III kwartale 2017 roku.

TFKable to przykład polskiej firmy, która - łącząc dobre i długie tradycje branży kablowej w Polsce oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne na światowym poziomie - zdobyła międzynarodowe uznanie. Produkowane przez TFKable  kable i przewody, pochodzące z sześciu zakładów produkcyjnych firmy, zlokalizowanych w Polsce, Serbii i na Ukrainie, znajdują zastosowanie we wszystkich istotnych sektorach gospodarki (m.in. w sektorze energetycznym, telekomunikacyjnym, elektronicznym, stoczniowym, czy wydobywczym). Dostarczane są do ponad 80 krajów za pośrednictwem zagranicznych spółek handlowych. Przejęcie JDR umożliwi TFKable oferowanie jeszcze bardziej innowacyjnych produktów, tworzonych w oparciu o technologiczne „know-how” brytyjskiej firmy. Produkowane przez JDR zaawansowane systemy podmorskie stosowane są przez firmy z sektora ropy naftowej, gazu oraz energetyki odnawialnej inwestujące w instalacje morskie. Nie bez znaczenia dla tej strategicznej transakcji był fakt, że TFKable jest od dawna ważnym partnerem biznesowym i dostawcą żył uszczelnionych niskiego, średniego i wysokiego napięcia do produktów JDR.

„TFKable jest inwestorem strategicznym z długofalową wizją rozwoju JDR. Finansowanie pozyskane od HSBC i innych banków przyczyni się do realizacji tej wizji”, mówi Monika Cupiał-Zgryzek, Prezes Zarządu TELE-FONIKA Kable S.A. „W wyborze partnera finansowego istotna była dla nas obecność banku zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym, w tym przypadku zaś - brytyjskim. Dzięki temu możemy liczyć na efektywne wsparcie ze strony ekspertów znających lokalne uwarunkowania oraz na dobrą koordynację działań między pracownikami banku w obu krajach”, dodaje Monika Cupiał-Zgryzek.

„Jesteśmy dumni, że możemy wspierać TELE-FONIKA Kable w realizacji jej ambitnych planów rozwojowych, wykorzystując w tym celu naszą globalną obecność i dostęp do ekspertów z różnych segmentów rynku finansowego, którzy współtworzą rozwiązania umożliwiające naszym klientom wykorzystywanie unikalnych szans biznesowych i odpowiednie zarządzanie ryzykiem w ekspansji zagranicznej”, mówi Michał Buchalik, dyrektor ds. bankowości korporacyjnej, HSBC Bank Polska S.A.

O TFKable
TELE-FONIKA Kable (TFKable) to jeden z liderów na globalnym rynku przewodów i systemów kablowych, posiadający zakłady produkcyjne w Europie i sieć dystrybucji w wielu krajach. Grupa TFKable, która ma siedzibę w Polsce, składa się z 5 spółek handlowych, 6 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Europie oraz Zakładu Recyklingu Odpadów Kablowych w Polsce. TFKable posiada w asortymencie 25 tys. typów przewodów i kabli, które znajdują odbiorców w 80 krajach świata. Stabilna strategia rozwoju oparta na pełnej dywersyfikacji rynków zbytu, pozwoliła na ugruntowanie pozycji spółki w światowej czołówce branży kablowej, co daje znaczące możliwości rozwoju.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Kardela
TFKable
magdalena.kardela@tfkable.com
+ 48 12 372 74 63

O HSBC
HSBC Bank Polska S.A. jest spółką zarejestrowaną w Polsce, należącą do Grupy HSBC. Grupa HSBC jest największą instytucją finansową w Europie, działającą na rynkach będących głównymi partnerami handlowymi Polski (m.in. Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Czechy), należy też do grona największych instytucji finansowych na świecie. HSBC Bank Polska S.A. koncentruje się na świadczeniu usług bankowych klientom korporacyjnym i instytucjonalnym oraz operacjach skarbowych. Działając za pośrednictwem centrali zlokalizowanej w Warszawie, regionalnych centrów bankowości korporacyjnej w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku oraz centrum usług biznesowych w Krakowie, HSBC Bank Polska S.A. wspiera polskie przedsiębiorstwa w ekspansji międzynarodowej oraz zagranicznych inwestorów w prowadzeniu działalności w Polsce.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Ujda-Tarczyńska
HSBC Bank Polska
magdalena.ujda@hsbc.com
+48 22 354 06 44

 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline