Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Finproject Kupuje Jednostkę Biznesową Solvay

Drukuj

Finproject Kupuje Jednostkę Biznesową Solvay

Włoska grupa przemysłowa Finproject SpA zakończyła wcześniej zapowiedzianą transakcję nabycia jednostki Padanaplast firmy Solvay w Roccabianca we Włoszech. Specjalizując się w produkcji sieciowanych compoundów na bazie poliolefin, stosowanych do produkcji kabli i przewodów oraz rur przemysłowych, Padanaplast osiągnął sprzedaż w ubiegłym roku na poziomie około 82 mln EUR.

Finproject stwierdził w oświadczeniu z dnia 8 czerwca, że ​​nabycie Padanaplast uzupełniło portfolio specjalistycznych materiałów poliolefinowych już produkowanych w Ascoli Piceno we Włoszech.

"Uważam, że synergie, które zostaną utworzone pomiędzy firmami z grupy Finproject i Padanaplast, będą interesujące z punktu widzenia technologicznego i produkcyjnego - powiedział Maurizio Vecchiola, prezes zarządu Finproject Industries i nowy prezes Padanaplast.

Solvay przejęła działalność w 2000 roku. W ciągu ostatnich 16 lat firma Solvay przekształciła firmę w lidera na rynku tworzyw termoplastycznych i sieciowanych compoudnów silanowo-poliolefinowych, powiedział Maurizio Vecchiola. "Przejęcie to stanowi istotny krok dla rozwoju rynku bezhalogenowych mieszanek poliolefinowych i sieciowanego polietylenu, będących ważnym sektorem dla aplikacji służących człowiekowi w codziennym użytkowaniu. Zdecydowanie wierzymy, że zespół, który przystąpi do naszej Grupy, będzie wspierał nasze strategiczne plany wzrostu dzięki doświadczeniu, sile i pasji ", powiedział CEO Finproject.

Grupa przemysłowa Finproject z siedzibą w Morrovalle we Włoszech jest producentem odlewanych pianek, kompaktowych i spienianych dla różnych gałęzi przemysłu w tym obuwniczego, motoryzacyjnego oraz meblowego. /Źródło:EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline