Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Europejska Fala Podwyżek Cen Tworzyw

Drukuj

Europejska Fala Podwyżek Cen Tworzyw

Ze skutkiem natychmiastowym lub jak na to pozwolą umowy, firma BASF zwiększy ceny wielu pigmentów nawet o 15 procent na całym świecie. Wzrost cen dotyczy głównie ftalocyjaniny i pigmentów nieorganicznych stosowanych w powłokach, tworzywach sztucznych i przemyśle drukarskim. Dostosowania cen są konieczne ze względu na wyższe koszty surowców, miedzy innymi miedzi, TiO2 lub kobaltu, jak również dalszych wymagających kosztów środowiskowych, zdrowotnych i bezpieczeństwa. Dodatkowo firma BASF, ze skutkiem natychmiastowym, lub jak na to pozwolą istniejące kontrakty, zwiększa ceny sprzedaży w Europie dla swoich produktów:

  • 1,4-butanodiol (BDO) o 200-250 EUR /T,
  • tetrahydrofuran (THF) o 250-300 EUR /T ,
  • glikol polioksytetrametylenowy (PolyTHF®) o 100-250 EUR/T
  • N-metylo-2-pirolidon (NMP) o 100-200 EUR/T,
  • gamma-butyrolakton (GBL) o 100-200 EUR/T

BDO i jego pochodne są wykorzystywane do wytwarzania tworzyw konstrukcyjnych, poliuretanów, rozpuszczalników oraz sprężystych włókien spandex. THF jest wysokiej jakości produktem pośrednim, który m.in. wykorzystywany może być jako specjalistyczny rozpuszczalnik w produkcji środków farmaceutycznych.

PolyTHF jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy BASF Group w wielu krajach, polyTHF stosowany jest w produkcji elastycznych włókien spandex dla wielu różnych tkanin, w tym bielizny, odzieży wierzchniej, odzieży sportowej i strojów kąpielowych. Stosowany jest także w produkcji poliuretanów termoplastycznych (TPU), które są wykorzystywane do wytwarzania węży, folii oraz powłok kabli. Inne zastosowania obejmują także termoplastyczne polieteroestry, polieteroamidy oraz elastomery stosowane do produkcji kół do deskorolek i łyżworolek.

Firma BASF - tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączymy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. W Grupie BASF zatrudniamy około 114 tysięcy pracowników, którzy swoją pracą przyczyniają się do sukcesu naszych klientów niemal we wszystkich sektorach i niemal w każdym kraju na świecie. Nasza oferta jest podzielona na pięć segmentów: Związki Chemiczne, Performance Products, Functional Materials & Solutions, Agricultural Solutions oraz Oil & Gas. Firma BASF wygenerowała sprzedaż w 2016 roku na poziomie około 58 mld EUR w 2015 roku, a akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). /Źródło: www.basf.com/

* * *

Niemiecka firma Ineos Styrolution /Frankfurt, Niemcy, www.ineos-styrolution.com/ światowy lider na rynku tworzyw styrenowych z dniem 1 września 2017, ogłosiła podwyżkę cen Terluranu (ABS) w Europie o 125 EUR/T, w porównaniu do sierpnia 2017 roku.

Firma Styrolution specjalizuje się w produkcji styrenu, polistyrenu oraz kopolimeru ABS. Posiada ponad 80-letnie doświadczenie na rynku tworzyw styrenowych. Dostarcza swoje materiały dla wielu produktów codziennego użytku w szerokim zakresie branż m.in. motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, budowlanej, ochrony zdrowia, zabawek, sprzętu sportowego i rekreacyjnego. W 2015 roku, firma Styrolution odnotowała sprzedaż w wysokości 5 mld EUR. Firma zatrudnia około 3100 osób i działa w 15 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w dziewięciu krajach. /Źródło: Plasticker/

* * *

Firma Trinseo (www.trinseo.com), światowy producent tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych, oraz stowarzyszone z nią spółki w Europie, ogłosiły podwyżkę cen wszystkich polistyrenów (PS), ABS oraz SAN, ze skutkiem natychmiastowym od 1 września lub tak szybko jak pozwolą na to istniejące warunki umów. Ceny kontraktowe produktów wymienionych poniżej wzrosną w sposób następujący:

  • gatunki polistyrenu ogólnego przeznaczenia (GPPS) STYRON™ o 210 EUR/T
  • gatunki polistyrenu wysokiej udarności (HIPS) STYRON™ i Styron A-TECH™ o 210 EUR/T
  • kopolimer ABS MAGNUM™ o 140 EUR/T
  • kopolimer SAN TYRIL™ o 160 EUR/T

Firma Trinseo jest liderem na globalnym rynku wśród producentów tworzyw styrenowych, gumy oraz lateksu dedykowanych dla potrzeb klientów. Firma Trinseo posiada dwie główne jednostki biznesowe: Performance Materials (lateks,  kauczuk syntetyczny, wysoce przetworzone tworzywa) oraz Basic Plastics & Feedstocks (tworzywa podstawowe i surowce). Firma skupia się na dostarczaniu innowacyjnych i trwałych rozwiązań, aby pomóc swoim klientom tworzyć produkty, które dotykają życia na co dzień - produkty, które są nierozerwalnie związane z tym, jak żyjemy - w szerokim zakresie rynków końcowych, w tym motoryzacji, elektroniki użytkowej, sprzętu domowego, wyrobów medycznych, oświetleniowych, elektrycznych, dywanów, papieru i tektury, budownictwa i opon. Firma Trinseo na koniec 2016 roku uzyskała przychód na poziomie około 3,7 mld USD, w 15 zakładach produkcyjnych oraz w 10 laboratoriach badawczo-rozwojowych na całym świecie i zatrudniała ponad 2200 pracowników. /Żródło: Plasticker/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline