Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Dräxlmaier Otwiera Trzeci Zakład w Mołdawii

Drukuj

Dräxlmaier Otwiera Trzeci Zakład w Mołdawii

Niemiecki dostawca do przemysłu motoryzacyjnego Dräxlmaier planuje uruchomienie trzeciego zakładu produkcji przewodów w Mołdawii. Prace rozpoczęły się w lutym ubiegłego roku na obiekcie produkcyjnym o powierzchni 27 000 m2 w Strefie Wolnej od Podatków FEZ w Bălţi, a projekt o wartości 31 mln EUR w pobliżu dwóch istniejących jednostek ma zatrudnić około 2500 pracowników.

W 2009 roku firma Dräxlmaier rozpoczęła produkcję w mołdawskiej linii przewodów i dostarczanie do  niemieckiego producenta samochodów BMW. Dalszy rozwój przyniósł drugą halę produkcyjną otwartą w 2011 roku i dziś oba zakłady razem zapewniają pracę około 3000 pracownikom.

Kolejny niemiecki producent części samochodowych i zestawów kablowych Coroplast z Wuppertalu otwiera w tym roku nową fabrykę w Mołdawii. Jego działalność na hali produkcyjnej o powierzchni 9 000 m2 znajduje się w południowo-wschodniej części podstrefy FEZ w Căuşeni, na południe od stolicy.

Według szacunków Vilsbiburg, niemiecki producent wnętrz pojazdów, a także podzespołów samochodowych i elektrycznych oraz systemów okablowania, obecnie zainwestował w Mołdawii ponad 75 mln EUR w Mołdawii i obecnie jest największym najemcą FEZ.

Dräxlmaier posiada krajową bazę w stolicy Mołdawii w Chisinau, w Rumunii, Serbii i Macedonii, a także w innych lokalizacjach w południowo-wschodniej Europie. Ogólnie rzecz biorąc, grupa ta prowadzi 60 fabryk na całym świecie w 20 krajach i zatrudnia 55 000 pracowników.

W portfolio znajdują się między innymi elementy wnętrz pojazdów premium, w tym oświetlenia, konsole centralne, panele drzwi i deski rozdzielcze, kompletne moduły drzwi i kabiny pilota.

Grupa Dräxlmaier, która osiągnęła roczne obroty w 2016 roku o wartości 3,7 mld EUR, zajmuje się opracowywaniem zrównoważonych systemów napędowych samochodów i produkuje elementy formowane z tworzyw sztucznych oraz włókien naturalnych, które pomagają obniżyć wagę pojazdu. Inni klienci z branży motoryzacyjnej to Audi, Jaguar Land Rover, Mercedes Benz, Porsche, VW i Maserati. /Źródło: EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline