Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Celanese Podnosi Ceny w Maju

Drukuj

Celanese Podnosi Ceny w Maju

Amerykańska firma Celanese (Dallas/Texas; www.celanese.com), producent globalnych technologii oraz materiałów specjalistycznych, ogłosiła 12 kwietnia podwyżki cen półproduktów acetylowych. Podwyżki cen obowiązywać będą od 1 maja lub jak tylko pozwolą istniejące umowy.

Firma planuje podnieść ceny kwasu octowego w Europie o 50 EUR/T oraz octanu winylu (VAM) o 100 EUR/T. Podwyżki cen zostaną także wprowadzone w tym samym dniu w innych regionach świata i tak, cena kwasu octowego w Ameryce Południowej, Meksyku oraz na Bliskim Wschodzie i Afryce wzrośnie o 50 USD/T, natomiast ceny octanu winylu wzrosną o 200 USD/T. W Meksyku i Ameryce Południowej ceny octanu etylu wzrosną o 65 EUR/T.

Celanese Corporation jest światowym liderem w produkcji szerokiej gamy związków specjalistycznych oraz materiałów stosowanych w większości głównych branż i zastosowań konsumenckich. Firma Celanese z siedzibą w Dallas, Texas, zatrudnia około 7.0 00 pracowników na całym świecie, a w 2015 roku odnotowała sprzedaż netto w wysokości 5,7 mld USD. /Źródło: Celanese/

Tagi: celanese
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline