Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Biesterfeld Dystrybuuje Polistyren Firmy BASF

Drukuj

Biesterfeld Dystrybuuje Polistyren Firmy BASF

Biesterfeld Plastic kontynuuje współpracę z wieloletnim partnerem BASF, dystrybuując polistyren w Europie, Afryce Północnej i krajach WNP. Znany polistyren 158K i ostatnio wprowadzony polistyren 148HQ w fabryce BASF w Ludwigshafen został dodany do międzynarodowego portfolio produktów dystrybutora tworzyw sztucznych.

"Mamy partnera, eksperta w dystrybucji firmę Biesterfeld. Cieszymy się, że udało nam się także uzgodnić strategiczną współpracę na arenie międzynarodowej", powiedział Bartholomäus Stiburski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Styren/Polistyren EMEA, BASF SE. Martin Umbach, Dyrektor Zarządzający Biesterfeld Plastic GmbH, dodał: "BASF od 20 lat jest ważnym partnerem dla naszej firmy. Te dwa typy polistyrenów, które zapewniają jednolitą i wysoką jakość produktu dzięki jednorodnemu procesowi produkcyjnemu, doskonale uzupełniają bogaty asortyment produktów".

Polistyren 158K ma wszechstronne zastosowania w wielu gałęziach przemysłu. Właściwości termoodporności i szybkiego krzepnięcia sprawiają, że ten bezpieczny dla żywności polistyren (rozporządzenie UE 2016/1416) nadaje się szczególnie do zastosowań spożywczych, takich jak jednorazowe naczynia stołowe i opakowania. Wysoka przejrzystość tworzywa umożliwia również użycie go jako folii stretch. Typ produktu 158K ma również rosnące obszary zastosowania w sprzęcie medycznym i zaopatrzeniu laboratoryjnym, na przykład do produkcji szalek Petriego, zlewek i szkiełek laborytoryjnych.

Właściwości izolacyjne polistyrenu 148HQ nadają się szczególnie do produkcji płyt izolacyjnych XPS oraz izolacji dźwiękochłonnej. Oprócz zastosowań w izolacji budynków, gdzie wymagana jest wysoka i stabilna produkcja, ten typ polistyrenu stosowany jest również do produkcji towarów konsumpcyjnych.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)
Plastline