Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

BASF Podnosi Ceny Swoich Produktów

Drukuj

BASF Podnosi Ceny Swoich Produktów

Ze skutkiem natychmiastowym lub jak na to pozwolą umowy, firma BASF zwiększy ceny wielu pigmentów nawet o 15 procent na całym świecie. Wzrost cen dotyczy głównie ftalocyjaniny i pigmentów nieorganicznych stosowanych w powłokach, tworzywach sztucznych i przemyśle drukarskim. Dostosowania cen są konieczne ze względu na wyższe koszty surowców, miedzy innymi miedzi, TiO2 lub kobaltu, jak również dalszych wymagających kosztów środowiskowych, zdrowotnych i bezpieczeństwa.

Dodatkowo firma BASF, ze skutkiem natychmiastowym, lub jak na to pozwolą istniejące kontrakty, zwiększa ceny sprzedaży w Europie dla swoich produktów:

  • 1,4-butanodiol (BDO) o 200 EUR /T,
  • tetrahydrofuran (THF) o 155 EUR /T ,
  • glikol polioksytetrametylenowy (PolyTHF®) o 300 EUR/T
  • N-metylo-2-pirolidon (NMP) o 150 EUR/T,
  • gamma-butyrolakton (GBL) o 150 EUR/T

BDO i jego pochodne są wykorzystywane do wytwarzania tworzyw konstrukcyjnych, poliuretanów, rozpuszczalników oraz sprężystych włókien spandex. THF jest wysokiej jakości produktem pośrednim, który m.in. wykorzystywany może być jako specjalistyczny rozpuszczalnik w produkcji środków farmaceutycznych.

PolyTHF jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy BASF Group w wielu krajach, polyTHF stosowany jest w produkcji elastycznych włókien spandex dla wielu różnych tkanin, w tym bielizny, odzieży wierzchniej, odzieży sportowej i strojów kąpielowych. Stosowany jest także w produkcji poliuretanów termoplastycznych (TPU), które są wykorzystywane do wytwarzania węży, folii oraz powłok kabli. Inne zastosowania obejmują także termoplastyczne polieteroestry, polieteroamidy oraz elastomery stosowane do produkcji kół do deskorolek i łyżworolek.

Firma BASF - tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączymy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. W Grupie BASF zatrudniamy około 114 tysięcy pracowników, którzy swoją pracą przyczyniają się do sukcesu naszych klientów niemal we wszystkich sektorach i niemal w każdym kraju na świecie. Nasza oferta jest podzielona na pięć segmentów: Związki Chemiczne, Performance Products, Functional Materials & Solutions, Agricultural Solutions oraz Oil & Gas. Firma BASF wygenerowała sprzedaż w 2016 roku na poziomie około 58 mld EUR w 2015 roku, a akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). /Źródło: www.basf.com/
 

Tagi: basf bdo
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline