Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Ukraiński Karpatneftekhim Wznawia Produkcję

Drukuj

Ukraiński Karpatneftekhim Wznawia Produkcję

Oczekuje się, że Karpatneftekhim, ukraiński producent polimerów, wznowi tej wiosny produkcję PE i SPVC, donosi lokalny dziennik ekonomiczny Capital. Firma, która jest filią rosyjskiego koncernu naftowego Łukoil, wstrzymała produkcję pod koniec roku 2013.

Plan został ogłoszony przez Siergieja Chmyhalova, przedstawiciela Łukoil na rynku ukraińskim. Chmyhalov powiedział, że ostatni spadek cen ropy jest solidnym bodźcem dla rozwoju przemysłu rafineryjnego i petrochemicznego w Europie i na Ukrainie, a także jednym z głównych powodów planowanego wznowienia.

"Myślę, że to będzie korzystne dla wszystkich stron. Dla ukraińskich regionów, które będą korzystać z obecności firmy o rocznym obrocie 5,9 mld EUR oraz inwestorów, dla których obecny stan bezczynności nie jest korzystny", oświadczył Chmyhalov.

Należy zauważyć, że firma może także skorzystać z dodatkowego 5% cła na import polimerów produktów na bazie polimerów do Ukrainy, które zostało niedawno uchwalone przez parlament tego kraju.

Producent jest jedynym wytwórcą PE i SPVC na ukraińskim rynku tworzyw sztucznych. Karpatneftekhim ma zdolność produkcyjną około 300 tys. ton rocznie SPVC oraz 110 tys. ton rocznie PE. Firma posiada zakład produkcyjny w Kałuszu, w zachodniej Ukrainie. /Źródło: European Plastics News/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)
Plastline