Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Pilotażowa Instalacja do Recyklingu Ścieków Z Produkcji PC

Drukuj

Pilotażowa Instalacja do Recyklingu Ścieków Z Produkcji PC

Firma Covestro (Leverkusen / Niemcy: www.covestro.com) otworzyła nowy zakład pilotażowy w Krefeld-Uerdingen / Niemcy do recyklingu zasolonej wody technologicznej z produkcji poliwęglanu. Obiekt o wartości 3,7 mln EUR, dla którego niemieckie Federalne Ministerstwo Środowiska - Bundesumweltministerium (BMU, www.bmu.de) zapewniło finansowanie w wysokości 740 000 EUR, został uroczyście otwarty w dniu 29 stycznia w obecności minister środowiska Barbary Hendricks.

Firma znana poprzednio jako Bayer MaterialScience poinformowała, że nowa technologia będzie odciążać ścieki na Renie poprzez zmniejszenie stężenia soli i ochronę zasobów wody pitnej.

Projekt recyklingu ścieków z produkcji PC pozwolił po raz pierwszy poddać recyklingowi solankowe ścieki przemysłowe w pilotażowej instalacji przemysłowej. W stanie wstępnie oczyszczonym woda procesowa jest zwykle uwalniane do dróg wodnych, w szczególności do Renu, z którym graniczy teren Krefeld, powiedział Klaus Jaeger, kierownik budowy instalacji Covestro w Północnej Nadrenii -Westfalii,

Wraz z łagodzeniem obciążenia dróg wodnych, firma Covestro zapowiedziała, że niektóre ścieki mogą być ponownie wykorzystane w procesie elektrolizy do produkcji chloru, kluczowego surowca do wytwarzania poliwęglanu. Firma twierdzi, że nowy proces pozwoli zaoszczędzić 30 000 t/rok soli i 400 000 t/rok odsolonej wody w procesie elektrolizy chlorków metali alkalicznych, a zatem również uniknięcie emisji 6 200 t/rok CO2. Przekazano, że proces w ciągu godziny zapobiega uwolnieniu 70 m³ ścieków solankowych.

Firma konstrukcyjnych tworzyw sztucznych została wydzielona z firmy Bayer i jest notowana na giełdzie we Frankfurcie od ubiegłego roku. Firma posiada również technologię katodową z depolaryzacją tlenową dla procesu elektrolizy chlorków metali alkalicznych, która, jak stwierdzono, zużywa 30% mniej energii niż standardowy proces.

Według danych z bazy Polyglobe (www.polyglobe.net) firma Covestro w zakładzie produkcyjnym poliwęglanu w Krefeld posiada moce wytwórcze na poziomie 400 000 ton/rok. /Źródło: PlastEurope/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline