Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Coveris Zwiększa Moce Produkcyjne rPET

Drukuj

Coveris Zwiększa Moce Produkcyjne rPET

Coveris Netherlands poszerzyło współpracę z austriackim dostawcą maszyn Starlinger Viscotec, zaopatrując się w moduł deCON 20 do zwiększenia mocy produkcyjnych recyklingowego PET (rPET) w swoich rozwiązaniach do pakowania. Jest to ostatnia współpraca między firmą Coveris i Starlinger Viscotech, a w obiekcie Coveris będzie to już trzecia zainstalowana jednostka deCON. Podobne prace zostały wdrożone w zakładach Coveris we Francji i w Polsce.

Rozbudowa zakładu Nijkerk umożliwi firmie Coveris dostarczenie rPET na opakowania bezpośrednio na rynek holenderski, ogłosiła firma 17 maja. Firma Coveris stwierdziła, że ​​obserwuje stały wzrost wolumenów PET w ostatnich latach, a nowa jednostka deCON w Holandii jest częścią strategii mającą na celu zaspokojenie zapotrzebowania.

Technologia deCON umożliwia późniejsze przekształcanie się gorących płatków, pochodzących głównie z lokalnych systemów zbierania, w celu ich wykorzystania do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Moduł jest przeznaczony do przetwarzania różnych rodzajów materiałów jednocześnie (w tym poużytkowych i poużytkowych granulatów oraz płatków, a także wewnętrznych odpadów szkieletowych). Materiał jest wstępnie suszony, odpylany i krystalizowany w podgrzewaczu wstępnym, a następnie transportowany do naczynia reaktora, w którym materiał jest suszony i odkażany.

W ostatnim roku Coveris ogłosiła ulepszenia we francuskim i polskim zakładzie, przy czym pierwszy moduł deCON20 został zainstalowany w fabryce Soustons we Francji. Po "pozytywnym doświadczeniu" firma poinformowała, że druga jednostka została zainstalowana w fabryce w okolicach Warszawy. /Źródło:EPN/

Tagi: coveris pet
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline