Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
News RSS
  z 570

Gabriel-Chemie Buduje Nowy Zakład w Rosji

Andreas Berger CFO Gabriel-Chemie oraz Anatolij Artamonova gubernator Obwodu Kałuskiego podpisali umowę inwestycyjną. Austriacki producent specjalistycznych masterbatchy Gabriel-Chemie Group rozszerza moce produkcyjne w swojej filii w Rosji, podała spółka w oświadczeniu.

[2017-08] Wzrost Rynku Poliamidu 6 i 66

Zgodnie z nowym raportem firmy Grand View Research, Inc. oczekuje się, że globalny rynek produktów z poliamidów 6 i 66 osiągnie poziom 41,13 mld USD do roku 2025. Rynek oczekuje wzrostu o 6.1% CAGR. Rosnące skupienie się na pojazdach o obniżonym zużyciu paliwa i mniej zanieczyszczających środowisko, zmusiło producentów do zamiany elementów z metalu na elementy z tworzyw sztucznych.

Niemiecki Dystrybutor Polskich Żywic

Niemiecka chemiczna firma Biesterfeld Spezialchemie planuje dystrybucję nienasyconych żywic poliestrowych (żywice UP) z polskiej firmy LERG SA. Dzięki tej nowej umowie, dystrybutor rozszerzy swój asortyment o produkty kompozytowe na rynku niemieckim.

Ashland Zadeklarował Wystąpienie Siły Wyższej

Firma Ashland (NYSE ASH) poinformowała o ogłoszeniu siły wyższej w Europie na 1,4 butanodiol (BDO), tetrahydrofuran (THF) i formaldehyd w wyniku pożaru w zakładzie produkcyjnym w Marl, Niemcy, które doprowadziły do ​​zamknięcia działalności produkcyjnej w dniu 10 sierpnia.

Fuzja Pomiędzy Dow & DuPont

Firmy DuPont i The Dow Chemical Company ogłosiły niedawno, że wszystkie zatwierdzenia prawne i regulacyjne zostały otrzymane, a tym samym wymagane prawnie warunki ich połączenia zostały spełnione. Połączenie tych dwóch firm w ramach fuzji zostanie zakończone w dniu 31 sierpnia 2017 roku.

Albis i BASF Świętują 50 lat Partnerstwa

Albis Plastic GmbH i BASF SE spoglądają na swój sukces 50-letniego partnerstwa w dystrybucji tworzyw sztucznych. Tę udaną współpracę rozpoczęto w 1967 roku, kiedy to firma Albis rozpoczęła dystrybucję Ultramidu firmy BASF i polistyrenu. Z biegiem czasu współpracę rozszerzono o kolejne produkty, oraz o inne regiony sprzedaży, a dzisiaj ALBIS sprzedaje produkty BASF prawie w każdym kraju Europy.

Dr Schneider Zainwestuje w Polskie Zakłady

Niemiecki producent części samochodowych Dr Schneider Kunststoffwerke kontynuuje ekspansję produkcji w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych w Radomierzu. Polska spółka zależna grupy Dr Schneider Automotive Polska otrzymała pozwolenie na budowę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej i Średniej Kamiennej Góry, gdzie spółka zainwestuje kolejne 2,35 mln EUR. To czwarte zezwolenie na...

Plast-Box Sprzedaje Więcej

Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych, opublikował wstępne wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Sprzedaż grupy kapitałowej w tym czasie urosła o 5,9 % w stosunku do ubiegłego roku, do wartości 80,8 mln zł. Wypracowana EBITDA wyniosła 8,7 mln zł, zysk netto 3,1 mln zł.

Pożar Zakładu w Marl Chemical Park

Z niewyjaśnionych przyczyn w czwartek 10 sierpnia 2017 roku, pozostałości produktowe przeniosły ogień na instalację acetylenu w zakładzie w Marl Chemical Park w Niemczech. Doprowadziło to do wybuchu, w wyniku którego sześciu osób doznało niewielkich obrażeń. Zgodnie z oświadczeniem parku chemicznego, który jest obsługiwany przez Evonik...

VESTAMID® Firmy Evonik Brzmi Dźwiękiem

Evonik oraz NTEC, doświadczony producent włókien chemicznych z siedzibą w Chinach, wspólnie opracowali nowy monofilament, stosując wysokiej jakości tworzywo sztuczne firmy Evonik VESTAMID® na struny do instrumentów muzycznych.
1  2  3  4  5    570